Tu jesteś:

Panattoni rusza z budową magazynu centralnego dla Castoramy

Wmurowanie kamienia węgielnego pod magazyn centralny dla Castorama Polska

Deweloper Panattoni Europe wmurował kamień węgielny pod magazyn centralny dla Castorama Polska, o planowanej powierzchni 50 tys. mkw. Inwestycja, która powstaje w Strykowie, to największa budowa na rynku magazynowym od początku roku. Generalnym wykonawcą jest Kajima Poland, a planowane zakończenie budowy przypada na I kwartał 2014 r.

Castorama Polska, sieć hipermarketów budowlano-dekoracyjnych tzw. sektora DIY należąca do angielskiego koncernu Kingfisher, realizuje swoje zapowiedzi intensywnego rozwoju i ekspansji. Wynikiem tego jest  inwestycja w Strykowie. Obiekt posłuży Castorama Polska za nowoczesne centrum logistyczne, którego hala magazynowa wyniesie aż ok. 49,2 tys. mkw. i będzie dopasowana do potrzeb efektywnego zarządzania różnorodnymi źródłami zaopatrzenia. Pozostała część, ponad 780 mkw., zostanie przeznaczona na powierzchnię biurową. Magazyn będzie obsługiwał 72 sklepy Castoramy w Polsce. – Aby efektywniej zarządzać różnorodnymi źródłami zaopatrzenia oraz zoptymalizować koszty magazynowania i transportu w tak dużej sieci zdecydowaliśmy się na budowę nowego centrum logistycznego. Powstający magazyn w Strykowie pozwoli nam, przy zwiększającej się skali sprzedaży spółki, na zapewnienie stałej dostępności produktów w naszych sklepach na terenie całego kraju – skomentował Krzysztof Maśny, dyrektor do spraw zarządzania łańcuchem dostaw Castorama Polska.

Centralny magazyn Castoramy powstaje w jednym z ważniejszych miejsc na magazynowej mapie Polski. Udział Panattoni Europe przekracza tu ponad 100 tys. mkw. zrealizowanej i w całości wynajętej powierzchni, a łącznie z pobliskimi obiektami w Łodzi deweloper wybudował już 294, 2 tys. mkw. w samej Polsce Centralnej. Sąsiedztwo Łodzi, a także najważniejszych szlaków komunikacyjnych - węzeł autostrady A2 (Stryków II), a także droga 71 (Zgierz-Stryków) w pobliżu krajowej trasy 14 (Warszawa-Łódź) - sprawiają, że powstający magazyn będzie dobrze skomunikowany z resztą kraju. Natomiast odległość kilkunastu kilometrów od Łodzi umożliwi korzystanie z tamtejszego rynku pracy. Powierzchnia powstającego obiektu mieści go w ścisłej czołówce, do której należą: obiekt dedykowany Hennes & Mauritz Sp. z o.o. z 80 tys. mkw., 57 tys. mkw. dla Tesco, a także centrum logistyczne dla Leroy Merlin o powierzchni 56 tys. mkw. Każdy z nich zrealizował Panattoni Europe, dla którego kontrakt z Castorama Polska jest kolejną wielkopowierzchniową umową najmu w dla branży DIY. W transakcji pośredniczył Colliers International.

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod magazyn centralny dla Castoramy odbyła się 27 sierpnia 2013 r.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×