Tu jesteś:

Panattoni buduje dla Ideal Automotive

Panattoni Europe już trzeci raz wybuduje obiekt produkcyjny dla Ideal Automotive. W transakcji najmu pośredniczyła firma doradcza Colliers International.

Panattoni Europe już trzeci raz wybuduje obiekt produkcyjny dla Ideal Automotive. Tym razem fabryka stanie na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park i zajmie ok. 27, 4tys. mkw. Realizacja inwestycji rozpocznie się jeszcze w kwietniu br., a jej zakończenie zaplanowano na IV kwartał tego roku. 

Nowa inwestycja powstanie na 9,2 ha działce w Świdnicy przy ul. Pogodnej. Planowaną fabrykę o powierzchni ok. 27,4, tys. mkw. podzielono na funkcjonalne zony - przemysłową (ok. 25 tys. mkw.), na którą składa się hala produkcyjna i magazynowa, dwa tunele rozładowcze, pomieszczenia techniczne, a także powierzchnię socjalno-biurową, która zajmie ponad 2 tys. mkw. Start inwestycji zaplanowano na kwiecień br. zaś jej zakończenie przewidziane jest na IV kwartał br. Szacowane koszty związane z projektem to około 15,2 mln euro. Umowa najmu opiewa na 12 lat, a w finalizacji pośredniczyła firma doradcza Colliers International.

Ideal Automotive jest jednym z ważniejszych dostawców dla przemysłu motoryzacyjnego – ma 16 zakładów produkcyjnych na całym świecie (Niemcy, Meksyk, Czechy, Słowacja, Chiny i Polska) i zatrudnia łącznie 4,5 tysiąca osób. 

BTS Ideal Automotive powstanie w województwie dolnośląskim, w Świdnicy. Inwestycja będzie położona strategicznie pomiędzy Berlinem i Pragą, dzięki czemu zapewniony zostanie łatwy dostęp do zakładów produkcyjnych Daimlera, Audi, BMW i Volkswagena.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×