Tu jesteś:

Panattoni Park Mysłowice będzie rozbudowany

Panattoni Park Mysłowice

Panattoni Europe rozbudowuje Panattoni Park Mysłowice. Powierzchnia nowego, szóstego budynku w parku, to 17 500 mkw. Obiekt już został wynajęty w całości przez: Ruch SA oraz spółkę Adesso, należącej do grupy kapitałowej Redan SA. W obu transakcjach pośredniczyła firma Colliers International.

Panattoni Europe rozbudowuje park w Mysłowicach. Dotychczasowych pięć budynków centrum, zajmowało łącznie 133 580 mkw. powierzchni. Nowy obiekt, który zostanie dobudowany do istniejącego budynku, liczy 17 500 mkw. i został wynajęty w całości. Jego najemcami są: lider rynku dystrybucji prasy Ruch SA z powierzchnią 7 500 mkw. oraz spółka Adesso - właściciel sklepów dyskontowych Textilmarket, która zajmie 10 000 mkw. Budowa obiektu już wystartowała, a po jej ukończeniu Panattoni Park Mysłowice będzie liczył 151 080 mkw. powierzchni.

Współpraca Panattoni Europe z Ruch SA, rozpoczęła się już w maju br., podczas realizacji nowych inwestycji w Panattoni Park Gdańsk i Panattoni Łódź Business Center. Lider na polskim rynku dystrybucji prasy wynajął wtedy 10 700 mkw. powierzchni Panattoni. Podpisana umowa na wynajem 7500 mkw. w Panattoni Park Mysłowice, daje łącznie 18 200 mkw., które Ruch SA wynajmuje od dewelopera. „RUCH SA to firma z blisko stuletnią tradycją, której marka jest rozpoznawana przez prawie wszystkich Polaków, a ostatnie zmiany, nowe logo Ruch SA, czy proces wymiany punktów sprzedaży to tylko część realizowanej strategii. Dużo uwagi poświęcamy na wzmacnianie naszych największych atutów, którymi są niewątpliwie baza klientów i dostawców, logistyczne know-how kolportażu prasy, czy największa w Polsce sieć sprzedaży. To właśnie z tych powodów, podjedliśmy decyzję współpracy z Panattoni Europe aż w trzech strategicznych dla nas lokalizacjach dewelopera”, powiedział Maciej Karolak, Dyrektor Oddziału Marketingu Ruch SA.

Drugi najemca nowego obiektu w Panattoni Park Mysłowice to spółka Adesso - część grupy kapitałowej Adesso która jest odpowiedzialna za sieć dyskontów odzieżowych Textilmarket. Nową inwestycję o powierzchni 10 000 mkw., najemca przeznaczy na magazyn, który docelowo obsłuży około 500 sklepów. Sieć Textilmarket zamierza rozpocząć przenoszenie do nowego obiektu jeszcze w tym roku. Wybór nowej lokalizacji komentuje Bogusz Kruszyński, Prezes Zarządu Redan SA „Dokonując wyboru nowego magazynu spośród kilku dostępnych lokalizacji, kierowaliśmy się zarówno położeniem, jak i proponowanymi warunkami finansowymi”, dodając: „Uzgodnione z Panattoni Europe zasady współpracy są zarówno korzystne pod względem kosztów, jak i odpowiednio elastyczne, abyśmy mogli reagować na zmiany, które mogą nastąpić w przyszłości”.

Panattoni Park Mysłowice jest jednym z największych centrów dystrybucyjnych w Polsce. Park, który docelowo będzie składać się z 8 budynków, zlokalizowany jest w pobliżu autostrady A4, wzdłuż drogi ekspresowej S1. Po zakończeniu ostatniej fazy budowy park będzie liczył około 200 000 mkw. Od lotniska w Pyrzowicach dzieli go zaledwie 30 kilometrów. Położenie parku zapewnia idealne warunki dla krajowej i międzynarodowej dystrybucji oraz łatwy dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej. W ramach inwestycji przebudowany został układ komunikacyjny przy nieruchomości. Panattoni zainwestowało w budowę węzła drogowego na drodze ekspresowej S1, który łączy ją z drogą wojewódzką nr 934. Dzięki inwestycji usprawniony został ruch w sercu aglomeracji śląskiej, u zbiegu autostrady A4 i drogi ekspresowej S1.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×