Tu jesteś:

Panattoni Europe przebuduje 12 000 m kw. pod fabrykę Sealed Air w Łodzi

Panattoni tworzy fabrykę dla Sealed Air. Na potrzeby inwestycji deweloper przebuduje 12 000 m kw. istniejącej powierzchni w ramach Panattoni Business Center Łódź III. Realizacja zostanie wykonana w bardzo krótkim terminie – produkcja pianek zabezpieczających towary przemysłowe podczas transportu ruszy już w listopadzie, zaledwie pół roku po podpisaniu kontraktu najmu.

Panattoni Business Center Łódź III z nowym najemcą – firmą Sealed Air – dla której deweloper przebuduje istniejącą część parku. Na wynajętej powierzchni (12 000 m kw.) stworzona zostanie fabryka opakowań technicznych na bazie pianek PE przeznaczonych do zabezpieczania wrażliwych produktów podczas ich transportu. W obiekcie zastosowany zostanie szereg zmian. Powierzchnia zostanie podzielona na strefy – magazynową I produkcyjną. W celu osiągnięcia 12,5 proc. naturalnego doświetlenia nastąpi wzmocnienie konstrukcji dachu, na którym zostaną zamontowane świetliki. Dodatkowo zostaną dodane instalacje m.in. sprężone powietrze, dodatkowa wentylacja oraz zwiększona moc prądu. Realizowana powierzchnia dla Sealed Air obejmie trzy strefy – produkcyjną, konfekcyjną i magazynową, które łącznie zajmą ok 11 500 m kw. – oraz socjalno-biurową, która zmieści się na 536 m kw. Panattoni Europe ukończy skomplikowany proces przebudowy w bardzo krótkim czasie. Kontrakt między deweloperem a Sealed Air został podpisany w kwietniu br., a już w listopadzie ruszy produkcja.

Stworzenie fabryki dla firmy Sealed Air pokazuje stopień zaawansowania parków logistycznych tworzonych przez Panattoni Europe. Istniejące moduły mogą zostać szybko i sprawnie dostosowane do zróżnicowanych działalności przedsiębiorstw zarówno produkcyjnych, magazynowych, jak i logistycznych - podkreśla Magda Kilijańska, Senior Development Manager z Panattoni Europe.

Doskonała lokalizacja była kluczowa dla Sealed Air w podjęciu decyzji budowy nowej fabryki. Położenie przy ul. Niciarnianej stwarza ogromny potencjał zarówno w wymiarze lokalnym, jak i globalnym. Usytuowanie inwestycji 3,5 km od centrum Łodzi pozwoli przyszłym pracownikom na wygodny dojazd do obiektu komunikacją miejską – zarówno tramwajem, jak i autobusem, który zatrzymuje się przed samym budynkiem. Ponadto lokalizacja pozwala na sprawny transport towarów w całej Europie. Zaledwie 5 km od parku przebiega autostrada A1, leżąca w VI transeuropejskim korytarzu transportowym. Droga łączy północną granicę Polski z południową. Dodatkowo 18 km od fabryki przebiega autostrada A2, która połączy ją z najważniejszymi ośrodkami logistycznymi w Polsce – Poznaniem i Warszawą – oraz w Europie – z Berlinem.

Sealed Air jest dostawca rozwiązań dla biznesu, które chronią żywność i towary w globalnym łańcuchu dostaw. Systemy opakowaniowe Sealed Air wspierają wydajność, bezpieczeństwo i oszczędności w dostawach żywności oraz wzmacniają handel dzięki rozwiązaniom służącym realizacji zamówień i ochrony towarów. Sealed Air istnieje już 62 lata, jest obecny w 123 krajach i zatrudnia ponad 15,5 tysiąca pracowników w 100 zakładach na świecie. W Polsce Sealed Air działa od 27 lat. Powstająca w Łodzi fabryka będzie już trzecim obiektem produkcyjnym Sealed Air w Polsce. Dwa z nich – zakład opakowań spożywczych i zakład opakowań ochronnych dla przemysłu – funkcjonują w Ożarowie Mazowieckim pod Warszawą.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×