Tu jesteś:

Panattoni: 7 milionów mkw. w Europie

Panattoni Europe podsumował ostatni rok obecności na rynku europejskim – 1,6 miliona mkw. powierzchni w budowie i 7 milionów mkw. wybudowanych dotychczas.

Wybudowanych 7 milionów mkw. od początku swojego funkcjonowania, Panattoni Europe zawdzięcza całemu zespołowi 300 osób z 6 krajów – także z niedawno uruchomionego biura w Wielkiej Brytanii. Otwarcie operacji na Wyspach stało się jednym z największych kamieni milowych firmy w 2018 roku – blisko rok po fuzji z First Industrial, deweloper realizuje ponad 233 tys. mkw. inwestując dotychczas ponad 600 milionów funtów, a do końca roku ma zaplanowaną realizację ponad 325 tys. mkw. Na Kontynencie również jest aktywny - w Niemczech do końca 2019 r. Panattoni Europe planuje nabyć grunty o łącznej powierzchni ok. 1 miliona mkw. i to w najlepszych regionach logistycznych, a w Czechach tylko w pierwszej połowie bieżącego roku wybudowanych zostało 500 tys. mkw. powierzchni przemysłowej. Polska zaś w ciągu ostatniego roku odnotowała ogromny wzrost w sektorze nieruchomości przemysłowych, również dzięki Panattoni - w 2017 r. deweloper oddał do użytku ponad 1,3 miliona mkw. powierzchni magazynowej. Obecnie ma ponad 1,2 miliona mkw. w trakcie budowy, wynajmując i coraz częściej dostosowując nieruchomości do firm z sektora e-commerce we wszystkich regionach Polski.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×