Tu jesteś:

Nowy obiekt Waimea Holding

Nowoczesny obiekt Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka o łącznej powierzchni  6 800 mkw. powstaje na działce o powierzchni ok. 2ha położonej na terenie przylegającym do Międzynarodowego Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Ważnym atutem inwestycji jest położenie przy drodze wojewódzkiej nr 869, która po przebudowie umożliwi łatwą komunikację z autostradą A4 i drogą ekspresową S19. Generalnym wykonawcą Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka jest firma Trasko–Inwest. Budowa realizowana jest zgodnie z założonym planem. Na placu budowy wykonywane są prace ziemne, zostały przygotowane fundamenty pod konstrukcję obiektu, na ukończeniu jest montaż konstrukcji stalowej oraz zadaszenia. Otwarcie obiektu zaplanowano na I kwartał 2017 roku.

W sprawie obsługi handlingowej terminala cargo spółka Waimea Holding S.A. podpisała list intencyjny z zarządem Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka” Sp. z o.o. Zarządy obu spółek osiągnęły wstępne porozumienie, które jest kolejnym krokiem w procesie wyboru operatora terminala cargo na terenie inwestycji Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka, realizując długoterminową strategię rozwoju usług w zakresie frachtu lotniczego, zamierza świadczyć kompleksową obsługę handlingową przesyłek towarowych w nowopowstałym obiekcie. - Podpisany list intencyjny przybliża obie spółki do celu, jakim jest uruchomienie w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska w Jasionce nowoczesnego, w pełni profesjonalnego terminala cargo – podkreśla Michał Tabisz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. - Ta inwestycja wychodzi naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców i firm logistycznych działających na lokalnym rynku, jak również międzynarodowego biznesu, szukającego nowych rozwiązań w zakresie transportu lotniczego. Nasze atuty, takie jak lokalizacja, długość pasa startowego czy dostępność komunikacyjna zostaną uzupełnione o ultranowoczesny obiekt, zapewniający najwyższą jakość obsługi handlingowej – dodaje Michał Tabisz.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×