Tu jesteś:

Nowi najemcy w North-West Logistic Park w Szczecinie

Do grona najemców budowanej hali C dołączyły dwie kolejne firmy, CUBIC oraz HTM. Hala C została już wynajęta w 75 procentach. Oficjalne otwarcie II etapu inwestycji hal C i D zaplanowano na dzień 10 czerwca br.

 

Firma CUBIC w związku z planowanym dalszym rozwojem na terenie Polski, na powierzchni 7 000 mkw. w hali C kompleksu North-West Logistic Park rozpocznie działalność produkcyjną. W transakcji pośredniczyła firma Colliers International, wiodąca firma doradcza działająca na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. CUBIC to duńska firma, która od kilkunastu lat jest obecna na polskim rynku. Kluczowym produktem firmy jest produkcja modularnych rozdzielnic elektrycznych. Firma CUBIC to już trzeci duński najemca, który zagości w kompleksie North-West Logistic Park. Bliskie sąsiedztwo Skandynawii, dobre skomunikowanie parku logistycznego z Europą Zachodnią oraz dostęp do Morza Bałtyckiego sprawiają, że park ma ogromny potencjał  i cieszy się dużym zainteresowaniem najemców z rynków skandynawskich.

Kolejnym najemcą kompleksu logistycznego została polska firma HTM. Na wynajętych 2 500 mkw. powierzchni magazynowej najemca będzie prowadzić składowanie oraz dystrybucję artykułów spożywczych. Za umowę najmu z HTM była odpowiedzialna firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych Litwiniuk Property.

Budowana hala C o powierzchni 28 000 mkw. jest już wynajęta w 75 procentach. Wśród najemców znajdują się już takie firmy jak KK Wind Solutions oraz PartyDeco. Zakończenie prac budowlanych przy ostatnim etapie kompleksu magazynowo-produkcyjnego North-West Logistic Park zaplanowano na koniec maja. Uroczyste otwarcie z udziałem władz lokalnych odbędzie się 10 czerwca br. Obecnie firma Trasko-Inwest kontynuuje prace przy montażu instalacji wewnętrznych oraz przy wykończaniu hal. Jednoczenie trwają intensywne prace nad całkowitym zagospodarowaniem terenu wokół inwestycji oraz nasadzeń terenów zielonych.

Waimea Holding S.A., inwestor North-West Logistic Park w Szczecinie, planuje dalszy rozwój kompleksu logistycznego. Inwestycja zostanie powiększona o halę E o powierzchni najmu 5 400 mkw. Jej realizacja rozpocznie się jeszcze w II kwartale tego roku.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×