Tu jesteś:

Marvipol zrealizuje kolejny projekt magazynowy

PDC Industrial Center 81 – spółka celowa współkontrolowana przez Marvipol Logistics (spółkę zależną Marvipol Development) i Panattoni – zawarła z Panattoni Development Europe umowę deweloperską ws. realizacji projektu magazynowego w rejonie Warszawy. Równocześnie Marvipol i Panattoni podpisały list intencyjny w sprawie dwóch kolejnych wspólnych przedsięwzięć, z których jedno również byłoby zlokalizowane w rejonie stolicy, a drugie w woj. zachodniopomorskim. 

Zgodnie z porozumieniem między Marvipol oraz Panattoni, Marvipol Logistics - który jest udziałowcem spółki PDC Industrial Center 81, udzieli tej spółce pożyczki na współfinansowanie inwestycji pod Warszawą, w tym na zakup działki pod projekt. W ramach inwestycji powstać ma ok. 40 tys. mkw. GLA. Zgodnie z harmonogramem inwestycji, prace budowlane przy projekcie mają zakończyć się w czerwcu 2018 r.

Marvipol Development S.A. powstała z podziału Marvipol S.A. i przeniesienia jej działalności deweloperskiej na spółkę Marvipol Development S.A. w zamian za akcje tejże spółki dla Akcjonariuszy Marvipol S.A. (obecnie British Automotive Holding S.A.). W minionym tygodniu podział spółki Marvipol został formalnie zarejestrowany w sądzie rejestrowym. Ostatnim punktem planu podziału będzie debiut Marvipol Development na rynku głównym GPW, planowany jeszcze na grudzień 2017 r.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×