Tu jesteś:

Magazyny nie zwalniają tempa

Dwucyfrowy wzrost sprzedaży i ponad 842 mln zł przychodu, 2 mln zleceń, 30 tys. mkw. nowych powierzchni magazynowych przekazanych do użytku, umocnienie pozycji spółki w kluczowych obszarach biznesowych – to fakty podsumowujące 2017 rok w Rohlig Suus Logistics SA. 

Rohlig Suus Logistics SA konsekwentnie realizuje strategię rozwoju organicznego, wzmacniając swoją pozycję w obszarze zarządzania logistyką i łańcuchem dostaw. W ciągu ostatnich pięciu lat firma prawie dwukrotnie zwiększyła swoje przychody, a  w ostatnich 12 miesiącach jej przychody wzrosły o 20 proc. To najwyższy wskaźnik wśród wszystkich kompleksowych operatorów logistycznych w Polsce.

W minionym roku spółka uruchomiła blisko 30 tys. mkw. nowych powierzchni magazynowych w Gliwicach, Poznaniu, Warszawie, Łodzi i Bydgoszczy. Duże zapotrzebowanie rynku na usługi z zakresu logistyki kontraktowej wpłynęło na decyzję o podjęciu kolejnych inwestycji. W tym roku spółka zamierza uruchomić kolejne obiekty o łącznej powierzchni ok. 32 tys. mkw. 

Rohlig Suus Logistics SA stale inwestuje także w innowacje i rozwój produktów. W 2017 roku firma wprowadziła m.in. wózki systemowe (VNA), które wykorzystywane są w magazynach wysokiego składowania. Nowoczesne urządzenia, które pozwalają optymalizować zagospodarowanie przestrzeni, stosowane są m.in. w Gliwicach oraz Krakowie. 

Obok logistyki kontraktowej, rozwijającym się produktem Rohlig Suus jest fracht lotniczy, który w 2017 roku zanotował wyraźny wzrost sprzedaży szczególnie na kierunkach eksportowych. Spółka w tym obszarze wzmocniła również eksport do Stanów Zjednoczonych, gdzie za wysoką jakość obsługi i standardy odpowiada w ramach partnerskiej współpracy z globalną grupą Rohlig. 

Źródło: Rohlig Suus Logistics SA

Średnia ocena

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×