Tu jesteś:

MLP Group startuje z budową nowego parku w Bieruniu

Deweloper magazynowy MLP Group rozpoczął budowę pierwszych obiektów w nowym parku MLP Bieruń. Łączna powierzchnia budynków, które powstaną na jego terenie w pierwszym etapie wynosi 22,9 tys. mkw. Pierwszymi najemcami parku MLP Bieruń będą firmy z branży motoryzacyjnej: Flexider Poland oraz Auto Partner. Zgodnie z planem obiekty zostaną oddane do użytku w I kwartale 2014 r.

Park MLP Bieruń jest położony w Katowickiej SSE, jego docelowa wielkość to 55 tys. mkw. Na terenie parku powstaną hale magazynowo-produkcyjne oraz pomieszczenia biurowo-socjalne Generalnym wykonawcą jest Joka Group. Pierwszym najemcą będzie firma Flexider Poland, zajmująca się produkcją stalowych łączników elastycznych do samochodowych układów wydechowych dostarczanych m.in. do zakładów Magneti Marelli, Volkswagena oraz Tenneco. Łączna powierzchnia wynajęta przez firmę wyniesie 8,3 tys. mkw. Na terenie MLP Bieruń powstanie hala produkcyjna wyposażona w specjalistyczne urządzenia oraz instalację ze sprężonym powietrzem. Część powierzchni zostanie również wykorzystana na cele magazynowe oraz biurowo-socjalne. Inwestor w latach 2013-2020 zamierza zainwestować w Bieruniu ok. 5,4 mln euro. Centrum logistyczno-produkcyjne zapewni wystarczającą przestrzeń w związku z planowanym przez Flexider Poland wzrostem produkcji.

Drugim najemcą w parku MLP Bieruń będzie firma Auto Partner S.A., która jest importerem i dystrybutorem części zamiennych do samochodów osobowych i dostawczych. Na terenie MLP Bieruń powstaje jej nowe centrum logistyczno-dystrybucyjne o łącznej powierzchni 14,7 tys. mkw.

Par MLP Bieruń zajmuje obszar 11,5 ha i znajduje się w pobliżu drogi ekspresowej S1 oraz autostrady A4 (węzeł Mysłowice).

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×