Tu jesteś:

MLP Group podsumowuje

MLP Group opublikowało skonsolidowane wyniki finansowe za pierwszą połowę 2018 roku. W tym okresie Grupa osiągnęła 62,6 mln zł przychodów, 71,6 mln zł zysku operacyjnego  oraz 31,5 mln zł zysku netto. 

To lepsze wyniki niż uzyskane rok wcześniej. Przez pierwsze sześć miesięcy br. wartość aktywów netto wzrosła o 4,4 proc. do 758,5 mln zł. Zarząd MLP Group zakłada dalszy dynamiczny rozwój w kraju i na rynku niemieckim. Zamierza inwestować w obiekty spekulacyjne oraz tworzyć w ramach parków niewielkie powierzchnie magazynowe tzw. SBU.

MLP Group w pierwszej połowie 2018 roku uzyskał 62,6 mln zł przychodów, czyli o 31,6 proc. więcej w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku. W pierwszych sześciu miesiącach br. Grupa zanotowała 71,6 mln zł zysku na działalności operacyjnej, co jest wynikiem blisko cztery razy wyższym niż rok wcześniej (było 18,8 mln zł). Z kolei na poziomie wyniku netto MLP Group osiągnęło 31,5 mln zł zysku, co oznacza poprawę o 58,4 proc. względem tego samego okresu poprzedniego roku. Deweloper powierzchni magazynowych na koniec czerwca 2018 r. posiadał kapitały własne (aktywa netto) o wartości 758,5 mln zł, czyli o 4,4 proc. wyższe niż wartości wykazane na koniec minionego roku. W ciągu pierwszej połowy br. wartość nieruchomości inwestycyjnych wzrosła o 14,3 proc. do 1,32 mld zł (303,2 mln euro).

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×