Tu jesteś:

MLP Group S.A. - zwiększa swoje przychody

MLP Group S.A., deweloper powierzchni magazynowo-produkcyjnych w Polsce, wypracował w I półroczu 2011 roku bardzo dobre wyniki finansowe. Przychody ze sprzedaży wyniosły ponad 35,7 mln zł, zysk z działalności operacyjnej osiągnął poziom blisko 21,7mln zł, natomiast zysk netto wyniósł ponad 10,3 mln zł.

WI półroczu 2011 roku MLP Group podpisała umowy z 15 najemcami, którzy w sumie wynajęli blisko 33 000 mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej. Nowo wynajęta powierzchnia magazynowo-produkcyjna stanowiła ponad 76 proc. ogółem wynajętej powierzchni w tym okresie. Jednocześnie wartość portfela nieruchomości MLP Group zwiększyła się w I połowie 2011 roku do 811,7 mln zł, z 804,2 mln zł na koniec 2010 roku oraz 790 mln zł na koniec I półrocza 2010roku.

Grupa generuje przychody i zyski na dwa podstawowe sposoby: z najmu nieruchomości,oraz rozpoznania zysków (lub strat) z tytułu zmiany wartości godziwej majątku inwestycyjnego Grupy. MLP wypracowała w I półroczu 2011 roku ponad 20-proc., wzrost przychodów z tytułu najmu nieruchomości. Jednocześnie osiągnęła mniejszy niż w drugim kwartale 2010 roku zysk z tytułu aktualizacji wartości nieruchomości, na co wpłynęła ogólna sytuacja rynkowa,w tym na rynku nieruchomości. Przychody MLP Group z tytułu rozpoznania zysków wynikających ze zmiany wartości godziwej majątku inwestycyjnego Grupy(rewaluacja) w I półroczu 2011 roku wyniosły 367 tys. zł.

Zysk na działalności operacyjnej bez uwzględnienia korekt aktualizacji wyceny nieruchomości inwestycyjnych w I półroczu 2011 roku kształtował się na poziomie ponad 11,5 mln zł i był o 38 proc. wyższy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku,kiedy wyniósł ponad 8,3 mln zł.

- Pierwsze półrocze tego roku było dla nas okresem bardzo aktywnym. Otrzymaliśmy bardzo dużo zapytań ofertowych i w efekcie podpisaliśmy 15 umów z najemcami. W większości były to umowy na nową powierzchnię, co oznacza, że wciąż się rozwijamy. Obecnie negocjujemy kolejne kontrakty z nowymi najemcami i mam nadzieję, że zaowocują one podpisanymi kontraktami w drugiej połowie roku. Mamy stabilną pozycję rynkową, duży potencjał rozwoju oraz jasne plany dotyczące naszej strategii działania, którą konsekwentnie będziemy realizować w tym roku i latach kolejnych - powiedział Michael Shapiro, Prezes Zarządu MLP Group.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×