Tu jesteś:

Logwin wynajmuje dodatkową powierzchnię w Hillwood Wrocław Wschód I

Międzynarodowa firma logistyczna Logwin powiększy powierzchnię wynajmowaną w centrum logistycznym Hillwood Wrocław Wschód I do ponad 40 tys. mkw. dzięki podpisaniu umowy najmu na kolejne 9,7 tys. mkw. Hillwood planuje także dalszy rozwój na rynku wrocławskim. Budowa drugiego centrum logistycznego w tej lokalizacji – Hillwood Wrocław Wschód II – jest już na zaawansowanym etapie.

Centrum logistyczne Hillwood Wrocław Wschód I jest położone przy autostradzie A4, w gminie Żórawina, zaledwie 15 km na południe od centrum Wrocławia. Centrum składa się z trzech budynków o całkowitej powierzchni ok. 106,5 tys. mkw. Położenie w sąsiedztwie jednej z najważniejszych aglomeracji w kraju, idealny dostęp do sieci dróg szybkiego ruchu (A4, A8/S8, S5) oraz bliskość ważnych rynków eksportowych sprawia, że jest to doskonała lokalizacja do prowadzenia działalności logistycznej i dystrybucyjnej.

Logwin to międzynarodowa firma logistyczna świadcząca m.in. usługi spedycji morskiej, lotniczej, drogowej i kolejowej jak również rozwiązania z zakresu logistyki kontraktowej. Wynajmuje ona powierzchnie w centrum logistycznym Wrocław Wschód I od stycznia 2018.

Naszą ofertę opieramy na nowoczesnych wysoce zautomatyzowanych rozwiązaniach, które gwarantują wysoką wydajność, niezawodność i jakość obsługi. Wiąże się to z dodatkowymi wymogami, które muszą zostać uwzględnione już na etapie projektowania budynku. Planując zwiększenie skali operacyjnej w okolicach Wrocławia, zdecydowaliśmy się na współpracę z Hillwood, który mimo naszych wyśrubowanych wymagań gwarantował wysoką elastyczność i szybką realizację inwestycji. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy zarówno w fazie projektowej jak również w fazie użytkowania. Liczymy na dalszy dynamiczny rozwój naszej firmy we współpracy z Hillwood, zarówno w regionie wrocławskim jak również w innych lokalizacjach – powiedział Łukasz Kiełczewski, Head of Logistics w Logwin Poland.

Czujemy dużą satysfakcję, że renomowana i globalnie działająca firma taka jak Logwin cały czas obdarza nas zaufaniem i poszerza skalę działalności we Wrocławiu. Pokazuje to, że Hillwood jest zaufanym partnerem nieruchomościowym na długie lata współpracy, który oferuje swoim klientom najlepsze lokalizacje i najwyższą jakość usług – mówi Hubert Michalak, Prezes Hillwood Polska Sp. z o. o. Jesteśmy bardzo zadowoleni z funkcjonowania centrum logistycznego Wrocław Wschód I i wierzymy w dalszy rozwój tego rynku. Dlatego też chcemy zwiększać naszą obecność we Wrocławiu i postanowiliśmy zrealizować kolejną inwestycję w tej lokalizacji – Wrocław Wschód II. Budowa budynku o powierzchni 52,4 tys. mkw. jest już na zaawansowanym etapie, a w planach mamy poszerzenie inwestycji o kolejne trzy budynki o łącznej powierzchni niemal 47,3 tys. mkw.

Centrum logistyczne będzie realizowane w trybie spekulacyjnym. Zakończenie budowy pierwszego budynku planowane jest na IV kwartał 2019 roku. Wykonawcą usług budowlanych jest firma Kome Polska.

Średnia ocena

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×