Tu jesteś:

LPP z nowym centrum dystrybucyjnym

LPP centrum dystrybucyjne, Pruszcz Gdański

LPP, gdański producent odzieży, wybuduje nowe centrum dystrybucyjne na terenie gminy Brześć Kujawski (woj. kujawsko-pomorskie). Inwestycja warta ponad 400 mln zł powstanie na działce o powierzchni 35 ha. W procesie wyboru gruntu spółce doradzał Colliers International. 

Nowe centrum dystrybucyjne LPP o planowej powierzchni około 100 tys. mkw. dedykowane będzie marce odzieżowej Reserved. Prace projektowe nad inwestycją rozpoczną się jesienią tego roku, a uruchomienie obiektu planowane jest na przełomie 2021 i 2022 roku. Docelowo zatrudnienie w nim znajdzie około 1000 osób. Każdego tygodnia z Brześcia Kujawskiego wysyłane będzie nawet 10 mln ubrań i akcesoriów.

– Inwestycja w Brześciu Kujawskim wpisuje się w strategię rozwoju LPP w nadchodzących latach. Rozwój naszej sieci stacjonarnej w Polsce i za granicą oraz znaczący wzrost udziału sprzedaży internetowej to wyzwania, które wymagają zaawansowanego technologicznie zaplecza logistycznego – mówi Jacek Kujawa, wiceprezes zarządu LPP ds. logistyki i IT.  

Centrum dystrybucyjne w Brześciu Kujawskim podwoi obecną powierzchnię magazynową LPP. Po jego uruchomieniu obsługa sprzedaży stacjonarnej pozostałych marek firmy będzie realizowana w Pruszczu Gdańskim. Znajdujące się tam centrum to obecnie największy i najbardziej nowoczesny obiekt przeznaczony do dystrybucji odzieży w Europie Centralnej i Wschodniej. LPP wysyła z tej lokalizacji do swoich salonów 8 mln sztuk odzieży tygodniowo. 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×