Tu jesteś:

Kolejna inwestycja w Prologis Park Bratislava

Prologis Park Bratislava w Senec

Prologis Inc. poinformował o rozpoczęciu budowy trzeciego obiektu spekulacyjnego o powierzchni 17 300 metrów kwadratowych, na terenie Prologis Park Bratislava w Senec. Budynek 10B, którego ukończenie zaplanowano na pierwszy kwartał 2016 roku, został już w 72 procentach wynajęty.

Budynek powstaje w odpowiedzi na duże zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową w regionie Bratysławy. Obecnie na terenie parku trwa budowa trzech innych obiektów: dwóch spekulacyjnych (DC12 i DC13), które są już wynajęte w 50 procentach oraz budynku build-to-suit (DC9). Po zakończeniu wszystkich prac, park osiągnie maksymalny poziom zabudowy, a jego całkowita powierzchnia wyniesie 320 000 metrów kwadratowych. Po ukończeniu inwestycji będzie to największy park Prologis w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. 

Umowy najmu w budynku 10B na terenie obejmują::

  • 7 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej dla austriackiej firmy Lagermax, głównego dostawcy usług logistycznych i transportowych, 
  • 6 400 metrów kwadratowych dla słowackiej firmy Elektrosped, internetowego sprzedawcy dóbr konsumpcyjnych i elektroniki, prowadzącego sklep internetowy Hej.sk i wchodzącego w skład HP Tronic Group.

Prologis Park Bratislava to park dystrybucyjny położony 24 kilometry na wschód od centrum Bratysławy, dwa kilometry od miasta Senec i 16 kilometrów od międzynarodowego lotniska. Obecnie obejmuje ponad 250 000 metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnej i dystrybucyjnej.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×