Tu jesteś:

Hines znów na zakupach w Polsce, w koszyku kolejne nieruchomości magazynowe

Hines, międzynarodowa firma działająca na rynku nieruchomości, ogłosiła dzisiaj dokonanie zakupu dwóch nieruchomości logistycznych, zlokalizowanych w Gądkach pod Poznaniem oraz w Grodzisku Mazowieckim. Środki na sfinansowanie zakupu pochodziły z funduszu Hines Russia & Poland Fund (HRPF). Sprzedającym był TMW Pramerica Property Investment GmbH. Zakup zwiększa portfel nieruchomości Hines w Polsce do  prawie 0,5 mln. mkw.

Obie nieruchomości położone są przy autostradzie A2, łączącej Berlin z Warszawą. Jedynym ich najemcą jest firma Raben. Obiekty zostały zbudowane przez grupę Raben w latach 1995-2004 jako projekty typu built-to-suit. W skład nabytych nieruchomości wchodzi 7 budynków magazynowo-biurowych, o łącznej powierzchni około 70 tys. mkw. Obiekt w Gądkach obejmuje 5 budynków o całkowitej powierzchni 30 tys. mkw., natomiast nieruchomość w Grodzisku Mazowieckim to 2 budynki o powierzchni 40 tys. mkw. Hines Polska będzie pełnić funkcję zarządcy aktywów i zarządcy nieruchomości. Transakcja zwiększa portfolio nieruchomości logistycznych zarządzanych przez firmę Hines w Polsce do ponad 340 tys. metrów kwadratowych.

Mieczysław Godzisz, prezes zarządu Hines Polska powiedział: „Decyzja o kolejnym zakupie obiektów logistycznych podyktowana była atrakcyjnością tych konkretnych aktywów, jak również stabilnością gospodarczą Polski pozwalającą na realizację inwestycji w perspektywie średnio i długoterminowej. Zarówno ta, jak i poprzednie inwestycje Hines w Polsce, Brazylii, Rosji i w Niemczech w znaczący sposób poszerzają portfel nieruchomości logistycznych Hines”.

Fundusz Hines Russia & Poland Fund (HRPF), ze środków którego został sfinansowany zakup obiektów w Gądkach i w Grodzisku Mazowieckim, został utworzony w 2012 r. Jest to czwarty fundusz Hines, którego strategią jest inwestowanie między innymi w Polsce. Kapitał pochodzi od grupy inwestorów instytucjonalnych z Europy, Azji i Sta­nów Zjednoczonych. Fundusz ma zainwestować około 80 proc. swojego kapitału w Rosji i 20 proc. w Polsce.

Firma Hines rozpoczęła działalność w Polsce w 1997 roku. Pośród najbardziej rozpoznawalnych projektów zrealizowanych należą: budynek biurowy Metropolitan w Warszawie, Quattro Towers i Centrum Biurowe Neptun w Gdańsku oraz sterlinga Business Center i Arboretum w Łodzi.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×