Tu jesteś:

Handel i magazyny w symbiozie

Patrick Kurowski, dyrektor działu powierzchni logistycznych i przemysłowych w CBRE.

Zakupy przez internet cieszą się ogromną popularnością w Europie. CBRE przewiduje, że konsumenci będą coraz częściej korzystać z tego typu usług. Jest to jedna z głównych sił napędowych popytu na powierzchnię magazynową w Europie.

Wzrost na rynku zakupów on-line jest nowym wyzwaniem i stanowi możliwość dalszego rozwoju dla wielu operatorów logistycznych – wynika z raportu CBRE pt. „Zakupy on-line: efekt, wyzwanie i możliwości dla europejskiego rynku powierzchni magazynowych”.

Rośnie popyt na powierzchnię o wysokiej specyfikacji technicznej, specjalnie zaprojektowaną i wykonaną zgodnie z potrzebami firm logistycznych obsługujących sieci handlowe oferujące usługi on-line. - Muszą to być projekty spełniające wysokie wymogi technologiczne i przygotowane do obsługi tego typu skomplikowanych procesów – powiedział Patrick Kurowski, dyrektor działu powierzchni logistycznych i przemysłowych w CBRE.

CBRE podkreśla, że obecnie obserwujemy bardzo ciekawą sytuację „symbiozy” dwóch sektorów: handlowego i logistycznego w Europie.

Ostatnie badania CBRE uwidoczniły dwa główne trendy: pierwszy to wzrost zainteresowania konsumentów zakupami on-line, drugi to wzrost zainteresowania sieci handlowych tworzeniem sklepów internetowych i handlu poprzez różne kanały dystrybucji. W Europie 40 peroc. konsumentów w wieku 16-65 lat robi zakupy przez Internet, a 47 proc. poszukuje produktów w sieci.

Sieci handlowe przewidują, że dynamika procentowego wzrostu liczby konsumentów kupujących w sieci zmieni się z 5 do 10 proc.rocznie na przestrzeni dwóch lat.
Podczas, gdy 70 proc. badanych sieci handlowych uważa się głównie za handlowców tradycyjnych, posiadających sieć sklepów, 63 proc. planuje wprowadzenie nowych kanałów dystrybucji swoich produktów w ciągu najbliższych dwóch lat.

- Oczekujemy znacznego wzrostu zainteresowania powierzchniami magazynowymi. Wzrośnie popyt na powierzchnię w dużych, strategicznych centrach dystrybucyjnych, jak również w mniejszych projektach zlokalizowanych na obrzeżach głównych ośrodków miejskich - dodał Patrick Kurowski.

Czytaj cały raport

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×