Tu jesteś:

Grupa BIK zwiększa skalę działania

Śląskie Centrum Logistyczne

Biuro Inwestycji Kapitałowych w 2017 r. poprawiło przychody o 5,4 proc. do 17,7 mln zł. Z kolei  zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 4,5 mln zł, co oznacza wzrost w ujęciu r./r. o 19 proc. W minionym roku wzrosła też wartość aktywów netto o 4,6 proc. Zarząd spółki zapowiada dalszy wzrost skali działania poprzez kontynuację rozbudowy Śląskiego Centrum Logistycznego i budowę Centrum Logistycznego Kraków III. 

Deweloper powierzchni magazynowych i handlowych w 2017 r. osiągnął ponad 17,7 mln zł skonsolidowanych przychodów, czyli o 5,4 proc. więcej niż rok wcześniej. Grupa wypracowała 4,5 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej, co oznacza wzrost o 19 proc. w ujęciu r./r. W 2017 r. Biuro Inwestycji Kapitałowych zwiększyło jednocześnie wartość aktywów netto (kapitałów własnych) o 4,6 proc. do 94,3 mln zł. Z kolei wartość nieruchomości inwestycyjnych zwiększyła się w tym okresie o 4,5 proc. do 192,7 mln zł. 

Grupa cały czas bardzo dużą wagę przywiązuje do bezpiecznego finansowania nowych projektów. Pomimo zaciągnięcia w minionym roku nowych kredytów przeznaczonych na realizację inwestycji, wskaźnik zadłużenia, dzięki systematycznej spłacie dotychczasowych kredytów inwestycyjnych, uległ obniżeniu o 1 proc. W efekcie wskaźnik określający zobowiązania do wartości nieruchomości inwestycyjnych spadł 3 p. p. do poziomu 61,7 proc. 

W ubiegłym roku rozpoczęte zostały również prace projektowe związane z realizacją nowego Centrum Logistycznego Kraków III zlokalizowanego w Targowisku pod Krakowem. Budowa hali magazynowo – biurowej o docelowej powierzchni 20 tys. mkw. rozpocznie się w tym roku.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×