Tu jesteś:

Griffin Property Finance sfinansuje inwestycje Waimea Holding

Grupa Kapitałowa Waimea Holding S.A., deweloper specjalizujący się w budowie i wynajmie nowoczesnych powierzchni magazynowo-produkcyjnych, podpisała umowę z Griffin Property Finance na finansowanie inwestycji w Bydgoszczy i Stargardzie.

Griffin Property Financenajwiększa w Polsce, niezależna platforma finansowa związana z sektorem nieruchomości, zapewni finansowanie dla dwóch inwestycji realizowanych przez Grupę Kapitałową Waimea Holding S.A. - Waimea Logistic Park Stargard oraz Waimea Logistic Park Bydgoszcz. Budowa parku magazynowo-przemysłowego w Stargardzie oraz II etapu inwestycji w Bydgoszczy rozpoczęła się jesienią br. i jest realizowana zgodnie z założonym harmonogramem.

– Podpisanie umowy z Griffin Property Finance na finansowanie inwestycji w Stargardzie oraz Bydgoszczy jest dla nas niezwykle ważne. Bardzo nas cieszy, że największy i najbardziej dynamiczny inwestor w Europie-Środkowo Wschodniej obdarzył nas zaufaniem. Chcemy znacznie zwiększyć portfolio nieruchomości naszej Grupy Kapitałowej a ich realizacja wiąże się z koniecznością zapewnienia środków finansowych. Nasze inwestycje lokujemy w regionach o wysokim potencjalerozwoju, do takich należą Bydgoszcz i Stargard podkreśla Andrzej Rosiński, Prezes Zarządu Waimea Holding S.A. – Polska jest potęgą na europejskim rynku transportowym, a wraz ze wzrostem wolumenu przewożonych towarów rośnie popyt na zasoby powierzchni magazynowej, które my dostarczamy  – dodaje Andrzej Rosiński.

Portfolio nieruchomości Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. nieustannie rośnie. Spółka specjalizuje się w budowie na wynajem nowoczesnych parków magazynowo-przemysłowych oraz terminali cargo w sąsiedztwie portów lotniczych, powierzchni spełniających najwyższe światowe standardy. W ciągu najbliższych trzech lat planuje wybudować i skomercjalizować ponad 300 000 mkw. powierzchni magazynowej i produkcyjnej w Szczecinie, Stargardzie, Bydgoszczy, Teresinie oraz Rzeszowie.

– Jestem bardzo zadowolony, że mogliśmy podpisać umowę na finansowanie inwestycji z Grupą Kapitałową Waimea Holding S.A., z deweloperem o dużym doświadczeniu, który od wielu lat z powodzeniem realizuje inwestycje, dostarczając nowoczesne powierzchnie magazynowo-produkcyjne. Monitorujemy rynek nieruchomości logistycznych w Polsce i dostrzegamy jego duży potencjał. Rynek powierzchni przemysłowych i logistycznych jest stale napędzany wysokim popytem ze strony najemców, jestem przekonanym, że inwestycja zarówno w Stargardzie jak i Bydgoszczy spotka się z dużym zainteresowaniem ze strony rynku – podkreśla Maciej Tuszyński, Senior Partner Griffin Property Finance.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×