Tu jesteś:

Goodman wybuduje magazyn dla Metsä Tissue

Grupa Goodman wybuduje w Krapkowicach koło Opola magazyn o powierzchni 26,200 mkw. dla firmy Metsä Tissue, czołowego dostawcy produktów higienicznych dla gospodarstw domowych i firm w Europie.Budowa magazynu rozpocznie się we wrześniu, a jej zakończenie planowane jest na marzec 2012 roku.

Projekt w Krapkowicach to już druga inwestycja realizowana przez Goodman dla Metsä Tissue. W 2008 roku Goodman oddał do użytku firmy magazyn o powierzchni 36,4 tys. mkw. w Duren w Niemczech.

Grupa Goodman realizuje obecnie siedem inwestycji logistycznych w Polsce o łącznej powierzchni ponad 130 tys. mkw.

- Cieszymy się, że to właśnie naszej firmie została powierzone zadanie realizacji projektu w Krapkowicach, który będzie już drugim realizowanym przez Goodman dla Metsä Tissue. Ponowny wybór naszej firmy potwierdza zaufanie jakim darzy nas Metsä Tissue i przekonanie, że dostarczymy magazyn w pełni dopasowany do unikalnych potrzeb firmy - mówi Błażej Ciesielczak, Dyrektor Zarządzający Goodman Poland.

Obok istniejącego zakładu Metsa Tissue w Krapkowicach,Goodman wybuduje obiekt na potrzeby produkcyjne i magazynowe o powierzchni 26,200 mkw. wraz z 400 mkw. powierzchni biurowej.

Proekologiczne rozwiązania, które zostaną zainstalowane w nowym magazynie obejmują system magazynowania deszczówki w zbiorniku retencyjnym, a następnie odprowadzania jej do pobliskiej rzeki oraz system odzyskiwania ciepła z maszyn produkcyjnych, które będzie używane do ogrzewania magazynu.

Magazyn dla Metsä Tissue będzie położony w Krapkowicach, w odległości zaledwie czterech kilometrów od autostrady A4,łączącej Kraków i Wrocław oraz 27 km od Opola

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×