Tu jesteś:

Goodman Poland zrealizuje nowy obiekt logistyczny

Specjaliści ds. transakcji gruntowych JLL zrealizowali transakcję sprzedaży terenu przemysłowego w Swadzimiu, należącego do przedsiębiorstwa Werner Kenkel. Działkę nabył Goodman Poland.

Na działce o powierzchni 17 ha Goodman Poland zrealizuje nowy obiekt logistyczny dla jednego ze swoich klientów. Na sukces transakcji duży wpływ miała zmiana zapisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, przeprowadzona przez JLL.

- Na terenie działki w Swadzimiu zrealizowany zostanie projekt magazynowo-biurowy dla jednego z czołowych graczy branży spożywczej. To już kolejna transakcja zakupu gruntu inwestycyjnego, zrealizowana przez Goodman w ostatnim czasie wspólnie z JLL. Bardzo dziękujemy wszystkim stronom transakcji za udaną współpracę - powiedział Maciej Madejak, ‎Head of Business Development Poland, Goodman Poland.

- Teren inwestycyjny w Swadzimiu doskonale spełnia warunki pod projekty magazynowo-przemysłowe, jednak zgodnie z poprzednimi zapisami miejscowego planu, przeznaczony był pod inwestycje handlowe. Dostrzegając ten potencjał, zaproponowaliśmy Werner Kenkel obranie strategii rozpoczynającej się od zmiany tych zapisów. Bardzo cieszymy się, że obdarzono nas tak dużym zaufaniem, co w znaczący sposób przełożyło się na pomyślną realizację transakcji skomentował Tomasz Olszewski, dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych w Europie Środkowo-Wschodniej, JLL.

Teren nabyty przez firmę Goodman Poland zlokalizowany jest w Swadzimiu, przy drodze ekspresowej S11, pełniącej funkcję zachodniej obwodnicy Poznania, oraz drogi krajowej nr 92. W sąsiedztwie, swoje centrum logistyczne o powierzchni 100 tys. mkw. realizuje już amerykański gigant branży e-commerce - Amazon. 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×