Tu jesteś:

Euro-net z rekordową transakcją najmu 160 000 mkw. w Prologis Park Janki

 Prologis Park Janki

Prologis, Inc., globalny lider nieruchomości logistycznych, poinformował o podpisaniu umowy ze swoim wieloletnim klientem, firmą Euro-net – właścicielem ogólnopolskiej sieci detalicznej RTV EURO AGD na wynajem, rekordowych pod względem powierzchni zabudowy, 160 000 metrów kwadratowych w Prologis Park Janki.

Transakcja obejmuje budowę dwóch budynków typu build-to-suit (BTS) o łącznej powierzchni niemal 125 000 mkw. oraz przedłużenie obecnie obowiązującej umowy najmu. 

Podczas 12-letniej współpracy z Euro-net postawiliśmy na poznanie i zrozumienie oczekiwań biznesowych naszego klienta. Zakładając jego dynamiczny rozwój zaproponowaliśmy rozwiązania, które wychodzą naprzeciw zmieniającym się wymaganiom logistycznym, w tym efektywniejszej i szybszej dystrybucji na potrzeby rosnącego segmentu e-commerce. To największa tego typu umowa w Polsce, a potrojenie zajmowanej dotychczas przez Euro-net w Prologis Park Janki powierzchni zabudowy podkreśla znaczenie świetnej lokalizacji oraz jest świadectwem wartości naszej strategii koncentrującej się na kliencie” powiedziała Kamila Pruk, Senior Leasing Officer Prologis w Polsce.

Jako lider rynku elektroniki użytkowej, koncentrujemy się na stałym rozwoju i zapewnieniu klientom jak najlepszych doświadczeń w kontakcie z naszą marką. A klient oczekuje przede wszystkim szerokiego wyboru, dostępności towarów i szybkiej dostawy, z tego względu powiększamy nasze powierzchnie magazynowe i wprowadzamy nowoczesne rozwiązania logistyczne. Stworzenie jednego z największych centrum dystrybucyjnego w Polsce dla handlu tradycyjnego oraz e-commerce umożliwi nam optymalizację działań operacyjnych, a jednocześnie – co było dla nas bardzo ważne – stworzenie przyjaznej przestrzeni do pracy. Cieszymy się, że wspólnie z Prologis wypracowaliśmy projekt, zapewniający pracownikom wygodne i komfortowe miejsca pracy, udogodnienia komunikacyjne, uwzględniający także przestrzenie zielone i oranżerie. Nasze wieloletnie, pozytywne doświadczenia ze współpracy z Prologis zdecydowały o wyborze tego partnera biznesowego i podpisaniu z nim umowy na kolejne lata” powiedziała Dorota Grubka, Dyrektor ds. Najmu i Administracji, EURO-net Sp. z o.o.

Prologis Park Janki jest położony 15 kilometrów od centrum Warszawy, tuż przy Węźle Puchały, w bezpośrednim sąsiedztwie dróg ekspresowych S7 i S8, łączących stolicę z południem Polski, a także w pobliżu autostrad A1 i A2. Jest oddalony zaledwie o 14 kilometrów od warszawskiego Okęcia.

Z portfolio ponad 1,85 miliona metrów kwadratowych powierzchni logistycznych i przemysłowych Prologis jest wiodącym dostawcą obiektów dystrybucyjnych w Polsce (stan na 30 czerwca 2019 r.).

W transakcji pośredniczyła agencja Cushman and Wakefield.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×