Tu jesteś:

E-commerce napędza polskie magazyny

Mamy za sobą kolejny rekordowy rok na rynku powierzchni magazynowych i logistycznych. O imponujących wynikach zdecydowały liczne czynniki, ale najważniejsze z nich to dobra koniunktura gospodarcza, rozwój dróg oraz coraz większa ekspansja sektora e-commerce.

Perspektywy rozwoju sektora powierzchni magazynowo-przemysłowych w kontekście obserwowanego od jakiegoś czasu boomuna rynku e-commerce wyglądają optymistycznie. Marek Foryński, dyrektor zarządzający BTS Group w Panattoni Europe, tłumaczy: – Rosną wydatki konsumentów w sieci – badania wskazują, że przeciętny Kowalski wyda w tym roku ok. 380 euro (ok. 1150 zł), a nasi najbliżsi sąsiedzi z zachodniej granicy aż 1400 euro. Obserwujemy globalny wzrost e-commerce – największy skok obrotów spodziewany jest w Niemczech, natomiast Polska pojawia się w zestawieniach na drugim miejscu, z przewidywanym ponadosiemnastoprocentowym wzrostem sprzedaży internetowej na ten rok – wyjaśnia. – To sprawia, że rosną równocześnie potrzeby rozwoju firm branży handlu internetowego, a dotyczą one najczęściej rozwoju samego kanału sprzedaży. To jednocześnie oznacza zwiększenie potencjalnych baz magazynowych czy przemysłowych, które są zapleczem skutecznego działania – dodaje Foryński.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×