Tu jesteś:

DTA stawia na rozwój w Pomorskim Centrum Logistycznym

Firma DTA zdecydowała się na wynajem blisko 7 tys. mkw. w Gdańsku bezpośrednio przy głębokowodnym terminalu kontenerowym DCT Gdańsk. Tym samym kolejny budynek Goodmana o powierzchni 37 tys. mkw. został w całości wynajęty.

Grupa DTA oferuje swoim klientom usługi w zakresie obsługi celnej, spedycyjnej, magazynowej oraz logistyki kontraktowej zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. W ostatnim czasie obserwuje się dynamiczny rozwój firmy, o czym może świadczyć 6-krotne zwiększenie zaplecza magazynowego na Pomorzu. W ramach powierzchni wynajętej w Goodmanie magazyn zajmie 6,7 tys. mkw., a pozostałe 300 mkw. zostanie przeznaczone na powierzchnie biurowe i socjalne. Po za usługami logistyki i magazynowania na terenie parku DTA będzie również prowadziło agencję celną.

Nowo uruchomiony obiekt w Gdańsku jak i wcześniejsze inwestycje logistyczne DTA, to odpowiedź na dynamicznie rosnące potrzeby naszych klientów na wybrzeżu. Inwestycja w Gdańsku, przy największym i najszybciej rozwijającym się terminalu kontenerowym w Polsce to dla nas krok milowy, dzięki któremu będziemy mogli skrócić do minimum proces obsługi przesyłek morskich, a naszym klientom kontraktowym zapewnić jeszcze lepszą jakość usług. Cieszy również wysoki standard obiektu, który zapewni naszym pracownikom sprzyjające warunki pracy. – komentuje Marek Gotowicki, Wiceprezes DTA.

Deweloper po skomercjalizowaniu trzeciego budynku rozpoczął kolejny etap inwestycji, a powierzchnia będzie dostępna od IV kwartału 2019 r. Główną zaletą PCL jest lokalizacja magazynów w bezpośrednim sąsiedztwo Portu i terminala kontenerowego DCT Gdańsk, który jest największym głębokowodnym terminalem kontenerowym na Bałtyku.

Obserwujemy wyraźną synergię pomiędzy portem a PCL. Dynamiczny rozwój DCT Gdańsk napędza popyt na powierzchnie magazynowe. Z kolei Goodman wspiera rozwój portu dzięki zapewnieniu wysokiej jakości powierzchni logistycznej, niezbędnej do sprawnej obsługi rosnących przeładunków. Nasi klienci w szczególności doceniają fakt, że na terenie magazynów PCL mogą tworzyć składy celne, a pomiędzy DCT a PCL transportować kontenery znacznie cięższe niż na drogach publicznych. Cieszymy się, że trzeci już magazyn w PCL został w całości wynajęty. W odpowiedzi na niesłabnący popyt planujemy rozpoczęcie budowy kolejnych 25 tys. mkw., które będą dostępne od IV kwartału 2019 r. – powiedział Jarosław Czechowicz, dyrektor ds. zarządzania portfelem nieruchomości w Europie Środkowo Wschodniej w grupie Goodman .

W procesie poszukiwania magazynu i negocjacji warunków umowy Najemcę reprezentowała firma doradcza z Gdańska –  Querco Property , która specjalizuje się w kompleksowej obsłudze i doradztwie na rynku nieruchomości komercyjnych.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×