Tu jesteś:

Ciech zbuduje magazyn

Grupa CIECH zbuduje magazyn na produkty solne za ponad 17 mln złotych. Inwestycja zostanie zakończona jeszcze w tym roku.

Grupa CIECH,  spółka notowana na warszawskiej giełdzie, chce powiększyć swoje powierzchnie składowania produktów. W zakładzie Ciech Soda Polska w Janikowie trwa budowa nowego magazynu  tzw. wysokiego składowania. Magazyn będzie wykorzystywany do przechowywania wyrobów gotowych soli suchej -sól spożywcza, przemysłowa, paszowa czy tabletki solne) Według planów budowa magazynu zakończy się jeszcze w 2017 roku. Jak podaje spółka w raporcie, celem inwestycji jest zapewnienie pełnej dostępności produktów i dostosowanie cyklu sprzedaży do wymagań rynku oraz możliwości produkcyjnych do cyklu sprzedaży.

Nowy magazyn pozwoli Ciech Soda Polska przede wszystkim na trzykrotne zwiększenie powierzchni magazynowej. Potencjalna rozbudowa o dodatkowe systemy automatyzacji może w przyszłości jeszcze bardziej zwiększyć dostępną przestrzeń na składowanie produktów solnych. Firma zamierza  bowiem rozbudowywać ofertę grupy o produkty specjalistyczne, m.in. oparte na soli, jak np. tabletki do uzdatniania wody.

-Inwestujemy w infrastrukturę, która pozwala na lepszą obsługę klientów, zapewnienie odpowiedniej płynności dostaw, ale także na systematyczne poszerzanie asortymentu produktów solnych" -  wyjaśnia Artur Osuchowski, członek zarządu Ciechu.

Zakład w Janikowie produkuje obecnie ponad 1500 ton soli na dobę.

Średnia ocena

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×