Tu jesteś:

Cereal Partners Poland pozostaje w parku logistycznym Hines

Distribution Park Portfolio Toruń

Firma Cereal Partners Poland Toruń – Pacific - producent płatków śniadaniowych i batonów zbożowych oraz jeden z największych eksporterów żywności w Polsce - przedłużył dotychczas obowiązującą umowę najmu w parku logistycznym zlokalizowanym w Grębocinie k. Torunia do 2027 roku. Spółka jest częścią grupy Cereal Partners Worldwide, utworzonej przez światowych liderów branży spożywczej – Nestlé oraz General Mills. 

Lokalizacja obiektu blisko naszych fabryk i dobra relacja jakości powierzchni magazynowej do zaoferowanej ceny zdecydowały o przedłużeniu umowy. Ta decyzja wynika z naszej strategii na najbliższe lata. Płatki śniadaniowe i zbożowe batoniki Nestlé, wytwarzane w fabrykach Cereal Partners Poland w Toruniu i Lubiczu, trafiają w głównej mierze na eksport. Magazyn wysokiego składowania w Grębocinie jest dobrym miejscem nie tylko do przechowywania odpowiedniego zapasu wyrobów gotowych, ale i do kompletowania wysyłek dla naszych kontrahentów. Nie bez znaczenia są też dotychczasowe dobre doświadczenia ze współpracy z dostawcą powierzchni magazynowej – komentuje Tomasz Rutkowski, przedstawiciel Cereal Partners Poland Toruń – Pacific.

DP Portfolio Toruń to inwestycja typu build-to-suit, zrealizowana z przeznaczeniem dla konkretnego najemcy. Dzięki temu marka Cereal Partners Poland obecna jest w obiekcie od 2010 roku, czyli od początku jego funkcjonowania, zajmując całość dostępnej powierzchni – 30 308 mkw.

DP Portfolio Toruń został nabyty przez  Hines Poland Sustainable Income Fund (HPSIF) w 2016 roku razem z parkami logistycznymi w Mysłowicach (27 981 mkw.), Legnicy (26 030 mkw.), Garwolinie (25 940 mkw.) oraz Grodzisku Mazowieckim (16 030 mkw.). Każdy z obiektów zlokalizowany jest w pobliżu kluczowych węzłów komunikacyjnych, pozwalających na dogodny transport zarówno krajowy, jak i międzynarodowy. Poza wspomnianymi wyżej inwestycjami, portfolio funduszu HPSIF obejmuje również: centrum logistyczne Distribution Park Żerań oraz trzy budynki biurowe na warszawskim Mokotowie – Ambassador Office Building, Nestlé House i Sky Office Center.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×