Tu jesteś:

Centrum logistyczne po kopalni

Jastrzębska Spółka Kolejowa (JSK) z grupy JSW zamierza stworzyć centrum logistyczne na terenie po likwidowanej kopalni Jas-Mos w Jastrzębiu-Zdroju.

Kosztem ok. 50 mln zł Jastrzębska Spółka Kolejowa (JSK) należąca do grupy JSW zamierza stworzyć centrum logistyczne na terenie po likwidowanej kopalni Jas-Mos w Jastrzębiu-Zdroju. Przedsięwzięcie ma być gotowe w 2022 roku.

Spółka podpisała już listy intencyjne oraz umowy o zachowaniu poufności z kilkoma partnerami, zainteresowanymi udziałem w realizacji tego przedsięwzięcia.

śród nich jest strategiczny klient, zainteresowany wejściem na nasz rynek i przeładunkami w przyszłym centrum logistycznym .Projekt ma charakter biznesowy, poparty szacunkami dotyczącymi jego spodziewanej przyszłej rentowności. Gotowe jest już studium wykonalności przedsięwzięcia.

Jastrzębska Spółka Kolejowa zarządza infrastrukturą kolejową związaną z kopalniami i koksowniami należącymi do grupy JSW. Podstawą przyszłego centrum logistycznego ma być czynna infrastruktura stacji kolejowej Jastrzębie (13 hektarów po dawnej kopalni Jas-Mos), gdzie ma powstać inter-modalny węzeł transportowy, z możliwością przeładunków towarów transportowanych koleją i ciężarówkami: zarówno kontenerów jak i materiałów sypkich.

W bezpośrednim sąsiedztwie stacji znajduje się ok. 30 hektarów wolnej powierzchni inwestycyjnej, gdzie w przyszłości znajdą się m.in. hale magazynowe, plac składowania kontenerów, terminale przeładunkowe, obiekty biurowe, posterunek celny, magazyn paliw płynnych, punkt technicznej obsługi środków transportu oraz zaplecze hotelowo-usługowe.

Jedną z głównych zalet przyszłego centrum logistycznego ma być jego dogodna lokalizacja: tuż przy obwodnicy Jastrzębia-Zdroju (Droga Główna Południowa Pszczyna-Racibórz) i  wjazdu na autostradę A1, w pobliżu granicy z Czechami i blisko Ostrawy, Karwiny czy Bohumina.

Źródło: PAP, JSW

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×