Tu jesteś:

Centrum dystrybucyjne Tesco rusza w parku SEGRO

4 listopada oficjalnie otwarto nowe centrum dystrybucyjne Tesco na terenie SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki. W szytym na miarę obiekcie o powierzchni 30 200 mkw. swoje miejsce znajdzie 12 300 produktów. Będą one opuszczać magazyn co 20 minut na pokładzie samochodów dostawczych, w drodze do łącznie 119 sklepów Tesco.

Centrum dystrybucyjne Tesco, na które składa się magazyn suchej żywności oraz część biurowa, a także stołówka dla pracowników, zostało zbudowane przez firmę SEGRO, dewelopera powierzchni magazynowych i produkcyjnych, w zaledwie sześć miesięcy. „Czas realizacji oraz jakość tego projektu mają dla nas ogromne znaczenie. Równie istotne są dla nas rozwiązania ekologiczne: zarówno te zastosowane na etapie budowy, jak i te, które będą miały wpływ na eksploatację budynku. Centrum dystrybucyjne w Komornikach może służyć jako wzór dla przyszłych tego typu realizacji w całej Europie” – mówi Adam Manikowski, dyrektor zarządzający Tesco Polska.

W centrum dystrybucyjnym Tesco SEGRO zastosowało nowoczesne rozwiązania ekologiczne. Jednym z nich jest inteligentne oświetlenie LED sterowane czujnikami ruchu, dzięki któremu możliwe jest zmniejszenie zużycia energii elektrycznej aż o 30%. Z kolei specjalne systemy dystrybucji wody oraz zawory wyłączające jej dopływ pozwalają ograniczyć zużycie wody o 10%. Nie zapomniano również o ekologicznym transporcie – na użytkowników rowerów czeka 30 miejsc rowerowych pod wiatą. „Dla SEGRO kluczowe jest ograniczenie do minimum wpływu inwestycji na środowisko naturalne. Cieszymy się, że mogliśmy zaproponować i wdrożyć proekologiczne standardy również w nowym centrum dystrybucyjnym w Komornikach. Wierzymy, że nasze wieloletnie doświadczenie w dziedzinie dostarczania powierzchni magazynowych szytych na miarę potrzeb klienta, przełoży się bezpośrednio na sukces Tesco” – dodaje Magdalena Szulc, Dyrektor SEGRO na Europę Centralną.

Nowy magazyn Tesco będzie każdego dnia obsługiwało 95 ciężarówek przywożących produkty od dostawców. Znajdzie się w nim 29 000 miejsc paletowych, a 150 wózków widłowych będzie pokonywało codziennie 6750 km. Dla samochodów ciężarowych przewidziano 50, a docelowo nawet 90 miejsc parkingowych. Uwzględniając potrzeby klienta, SEGRO zadbało także o stworzenie warsztatu oraz myjni dla samochodów ciężarowych. Dzięki doskonałemu położeniu w SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki, w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2, stanowiącej korytarz tranzytowy między Europą Wschodnią, a Zachodnią, roczny kilometraż samochodów ciężarowych Tesco skróci się aż o 12,9%. Wpłynie to na obniżenie współczynnika emisji dwutlenku węgla aż o 6,7%.

W uroczystości otwarcia centrum dystrybucyjnego Tesco w SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki wzięli udział: Jonathan Knott, Ambasador Królestwa Wielkiej Brytanii w Polsce, Bill O’Neill, prezes Tesco w rejonie Europy Centralnej i przedstawiciele lokalnych władz oraz firmy SEGRO. Po uroczystym przecięciu wstęgi goście mieli możliwość obejrzenia nowoczesnego wnętrza magazynowego, w którym pracę znajdzie docelowo aż 400 osób.

SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki oferuje obecnie 206 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i produkcyjnej, gwarantując możliwość ekspansji kilku swoim klientom, w tym firmie Tesco. W transakcji między SEGRO i Tesco pośredniczyła międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield. Docelowo w SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki, na 56,5 ha ziemi powstanie aż 230 000 m2 najwyższej jakości powierzchni magazynowej.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×