Tu jesteś:

Castorama Polska - nowe centrum dystrybucyjne jeszcze w tym roku

Castorama Polska zawarła umowę z firmą deweloperską Panattoni Europe na budowę i wynajem nowego centrum dystrybucyjnego w Strykowie o powierzchni 100 tys. mkw. Decyzja o realizacji inwestycji wynika ze wzrostu sprzedaży, jak i dalszych planów rozwoju spółki.

Obecna na polskim rynku od 20 lat Castorama Polska stale rozwija sieć sprzedaży i zaplecze logistyczne. Firma zakończyła ubiegły rok 10 proc. wzrostem sprzedaży i zwiększyła udział w rynku. Dalszy rozwój Castorama Polska związany jest z realizacją obecnej strategii grupy Kingfisher – „One Kingfisher”. Zgodnie z jej założeniami, wszystkie spółki będące częścią grupy, współpracują ze sobą m.in. w obszarze łańcucha dostaw i usług związanych z budową, remontami i urządzaniem domów, jak również aranżacją ogrodu.

Docelowo powierzchnia centrum dystrybucyjnego w Strykowie wyniesie 100 tys. mkw. Zatrudnienie znajdzie w nim ok. 300 pracowników. Inwestycja  będzie prowadzona w dwóch etapach. W pierwszym powstanie 50 tys. mkw. powierzchni. Realizacja tej części projektu rozpocznie się w kwietniu 2017 roku i zostanie ukończona w listopadzie 2017 roku.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×