Tu jesteś:

Budowa Hali C i D North-West Logistic Park zgodnie z planem

North-West Logistic Park, budowa hali D

Generalny wykonawca inwestycji North-West Logistic Park, firma Trasko - Inwest Sp. z o.o. realizuje budowę zgodnie z harmonogramem. Hala D zostanie oddana do użytku na przełomie 2014/2015 roku, największa hala C w I kwartale 2015 roku.

Budowa hali D jest już na końcowym etapie. Generalny Wykonawca prowadzi obecnie prace instalacyjne i wykończeniowe. Na placu budowy największej hali C realizowane są roboty ziemne oraz wykonywanie ław i stóp fundamentowych. Przygotowywany jest teren pod drogi i place manewrowe. W ramach planu, do końca roku powstaną główne elementy konstrukcji hali.

North-West Logistic Park to pierwszy w Szczecinie park logistyczny klasy A, usytuowany w południowo-wschodniej części miasta. W ramach kompleksu funkcjonować będą docelowo cztery hale przeznaczone pod logistykę, magazynowanie i produkcję. W oddanych do użytku halach A i B działalność prowadzą firmy takie jak Rohlig Suus Logistic SA, IQ Metal Polska, Eurocash, My Trendy Phone, InCom Polska, Żabka, kk-electronic. Budowa hali D o powierzchni 14 000 mkw. jest na ukończeniu, a wykonanie hali C o powierzchni ponad 28 000 mkw. jest na etapie prac fundamentowych. Oddanie do użytku budynku D przewidziane jest na przełom roku, a hali C w pierwszym kwartale 2015 roku.

Finansowanie wszystkich etapów inwestycji zapewnia Grupa Waimea oraz BOŚ Bank Centrum Korporacyjne w Szczecinie. Wartość całej inwestycji to 110 milionów PLN, a zatrudnienie znajdzie tu docelowo ponad 1 500 osób.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×