Tu jesteś:

Branża logistyczna rośnie w siłę we Wrocławiu

Kolejne firmy działające na rynku europejskim z branży logistycznej otwierają oddziały w stolicy Dolnego Śląska. Chcą stąd pracować, bo Wrocław to duży rynek logistyczny, oferujący wykwalifikowanych pracowników, klientów oraz przewoźników. Na start wybierają elastyczne przestrzenie biurowe.

Coraz więcej dużych przedsiębiorstw z branży logistycznej o zasięgu międzynarodowym dostrzega dynamiczny rozwój Wrocławia i jego ogromny (jak podkreślają) potencjał inwestycyjny. Otwierając oddziały w stolicy Dolnego Śląska, intensyfikują rozwój i zwiększają aktywność na rynku polskim. Przykładem jest firma TIMOCOM z Niemiec, dostarczająca nowoczesne rozwiązania cyfrowe dla branży TSL (transport, spedycja, logistyka). Ma przedstawicielstwa w Polsce, Czechach i na Węgrzech, a zasięgiem usług obejmuje 44 kraje Europy. TIMOCOM działa na polskim rynku od 20 lat. W związku z intensywnym rozwojem w 2019 roku firma otworzyła nowy oddział we Wrocławiu. Jej przedstawiciele tłumaczą, że w ten sposób Polska staje się znaczącym strategicznie rynkiem dla cyfrowej transformacji europejskiej logistyki. Skorzystają na tym zarówno firmy transportowe oraz spedycyjne, jak i klienci z sektorów przemysłu i handlu. – Polska, ze względu na wysoki wolumen przewozowy i udostępniane zasoby transportowe, jest znaczącym rynkiem dla logistyki oraz cyfrowej transformacji branży logistycznej w Europie, dlatego też zdecydowaliśmy się na utworzenie nowej lokalizacji – podkreśla Tim Thiermann, dyrektor zarządzający TIMOCOM.

Międzynarodowe przedsiębiorstwo ma konkretne plany rozwojowe. W ciągu roku chce zwiększyć liczbę pracowników w Polsce ponad dwukrotnie oraz zainwestować ok. 10 mln euro. W osiągnięciu celów ma pomóc wrocławski oddział, który znalazł miejsce w przestrzeni CitySpace w Aquarius Business House przy ul. Swobodnej. Wybór lokalizacji w samym sercu miasta i typu biura był bardzo ważny. – CitySpace oferuje nowoczesne i w pełni umeblowane biura. Dodatkowo dzięki open space mamy tutaj elastyczną przestrzeń do pracy. Należy podkreślić, że zawsze zależało nam na dobrej komunikacji między pracownikami, a zaoferowane przez CitySpace warunki idealnie temu sprzyjają – zaznacza Radosław Groński, marketing manager w TIMOCOM Polska. – Niezwykle cieszy nas fakt, że międzynarodowe firmy znajdujące się na różnych etapach działalności i w różnym stadium rozwoju wybierają Wrocław i nasze serwisowane przestrzenie biurowe. Zainteresowanie takimi biurami wzrasta, co widać także na przykładzie branży IT – zauważa Magdalena Śnieżek, regional manager CitySpace.

Wrocław przyciąga także MŚP z branży logistycznej, które otwierają tu pierwsze oddziały w Polsce. – Zdecydowaliśmy się na Wrocław ze względu na to, że jest to jedno z najszybciej rozwijających się miast w Polsce, a może i w Europie. Jest to ogromny rynek logistyczny, oferujący wykwalifikowanych pracowników, klientów oraz przewoźników. Ponadto wielu naszych kontrahentów to polskie firmy, którym chcemy zapewnić najwyższy poziom obsługi – argumentuje Aleksandra Wenecka, office and HR manager Poland w firmie sennder z Niemiec, specjalizującej się w cyfrowej spedycji oraz organizującej i realizującej międzynarodowy proces przewozu towarów. Po Berlinie, Madrycie i Mediolanie, czwartą lokalizacją biura sennder w Europie jest CitySpace Aquarius Wrocław. Przedstawiciele tej firmy szczególnie doceniają pomoc organizacyjną oraz wysoki standard wykończenia przestrzeni, jak również: dodatkowe usługi np. nadawanie i obsługa poczty, dostęp do drukarki, możliwość fakturowania i składania zamówień, dostęp do kuchni i powierzchni wspólnych oraz możliwość godzinowego wynajęcia pomieszczeń na spotkania. - To ogromne ułatwienie dla małych i nowo powstałych firm, które mogą się skupić na meritum swojej działalności – zaznacza Aleksandra Wenecka.

Zespół sennder zajął 36-osobowe biuro typu open space, zostawiając sobie miejsce na rozwój (obecnie składa się z 21 pracowników). – Nowoczesne przedsiębiorstwa, które otwierają w Polsce pierwsze oddziały, potrzebują powierzchni elastycznych, które mogą dostosowywać do zmian strukturalnych i organizacyjnych. Już teraz wiadomo, że sennder, jak i TIMOCOM, zostaną u nas na dłużej i wynajmą dodatkowe biura – podkreśla Magdalena Śnieżek z CitySpace. – Wrocław jest już na trzecim miejscu w kraju pod względem dostępnych stanowisk pracy na elastycznej powierzchni biurowej – dodaje.

CitySpace Aquarius to druga lokalizacja tej marki we Wrocławiu. Pierwsza znajduje się w Nobilis Business House przy placu Grunwaldzkim. Biura pod szyldem tego operatora są także w innych miastach Polski: Warszawie, Krakowie, Katowicach i Gdańsku. CitySpace to operator elastycznych powierzchni biurowych z największą siecią lokalizacji w Polsce.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×