Tu jesteś:

BREEAM dla budynku w Prologis Park Bratislava

Prologis Park Bratislava

Prologis, deweloper nieruchomości dystrybucyjnych, poinformował, że obiekt produkcyjno-dystrybucyjny o powierzchni 12 600 mkw., wybudowany dla TOMRA Sorting Solutions, zlokalizowany w Prologis Park Bratislava, otrzymał najwyższą ocenę w zakresie zrównoważonego budownictwa dla obiektów dystrybucyjnych w Czechach i na Słowacji.

Budynek osiągnął wynik 60,9 proc. i jako pierwszy otrzymał ocenę “bardzo dobrą” według systemu akredytacji BREEAM od czasu, gdy w 2013 roku wprowadzono nowe, bardziej restrykcyjne standardy dotyczące ochrony otoczenia i zasobów naturalnych.

Generalnym wykonawcą budynku 8 była Spółka Goldbeck, zaś ARCADIS CZ przeprowadziła proces pozyskania akredytacji BREEAM.

Prologis Park Bratislava to centrum dystrybucyjne, składające się z 10 budynków o łącznej powierzchni 260 000 mkw. Park, położony w odległości 24 km na wschód od centrum Bratysławy, 2 kilometry od miasta Senec oraz 16 kilometrów od lotniska międzynarodowego, stanowi idealne miejsce do prowadzenia działalności logistycznej na skalę krajową i międzynarodową.

Z portfolio o łącznej powierzchni 479 000 mkw. w trzech parkach dystrybucyjnych w Bratysławie (Senec), Galancie (Gan) i Nove Mesto, Prologis jest wiodącym dostawcą powierzchni magazynowej na Słowacji.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×