Tu jesteś:

BNP Paribas Real Estate wchodzi na czeski rynek magazynowy

Firma BNP Paribas Real Estate otworzyła w Czechach dział wspierający klientów zainteresowanych operacjami na tamtejszym rynku powierzchni przemysłowych i logistycznych. Za koordynację prac i wspieranie klientów w tym segmencie odpowiada Tomasz Gnich. Łącznie w czeskim biurze BNP Paribas Real Estate pracuje obecnie 19 osób.

Szacunki analityków firmy mówią, że po dwóch kwartałach tego roku w Czechach znajdowało się ok. 540 tys. mkw. powierzchni magazynowych w budowie, z czego 44 proc. zlokalizowanych było w regionie Pragi. Co więcej, to właśnie region praski przyciągnął ponad 40 proc. umów podpisanych w ciągu pierwszego półrocza.

Analitycy BNP Paribas Real Estate szacują, że od stycznia do końca czerwca czeski rynek magazynowy i logistyczny urósł o ponad 233 tys. mkw. do łącznej wielkości 6,7 mln m kw. Z kolei najbardziej znaczącymi transakcjami odnotowanymi w dwóch pierwszych kwartałach były m.in. transakcja Tchibo w Panattoni Park Cheb III - 34,1 tys. mkw., HP Tronic w Prologis Park Jirny - 30,4 tys. mkw. oraz Raben Group w Panattoni D5 Horovice - 24,5 tys. mkw.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×