Tu jesteś:

BIK podsumowuje rok 2016

Śląskie Centrum Logistyczne w Sosnowcu

Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A. opublikowało wyniki za 2016 r. W tym okresie Grupa osiągnęła 16,8 mln zł skonsolidowanych przychodów i 4,7 mln zł zysku netto. Wartość kapitałów własnych wzrosła w ujęciu r./r. o 35 proc. do 90,1 mln zł.

Deweloper powierzchni magazynowych i handlowych w 2016 r. osiągnął ponad 16,8 mln zł skonsolidowanych przychodów, w porównaniu do 17,3 mln zł w poprzednim roku. Jednocześnie w 2016 r. Biuro Inwestycji Kapitałowych (BIK) wypracowało 4,7 mln zł zysku netto, co oznacza poprawę o 57 proc. względem 3 mln zł uzyskanych w 2015 r. W efekcie wskaźnik rentowności netto w minionym roku był na poziomie 27,7 proc. i był o ponad 10 p.p. wyższy niż rok wcześniej.

Wartość kapitałów własnych Biura Inwestycji Kapitałowych na koniec 2016 roku wyniosła 90,1 mln zł, co oznacza wzrost w ujęciu r./r. o 35 proc. Na osiągnięty wzrost wpływ miała przede wszystkim zakończona sukcesem publiczna emisja akcji o wartości ponad 20,3 mln zł oraz osiągnięte całkowite dochody. 

Grupa zarządza aktualnie trzema parkami logistycznymi: Centrum Logistycznym Kraków I, Centrum Logistycznym Kraków II oraz Śląskim Centrum Logistycznym w Sosnowcu o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 55,8 tys. mkw. W ramach dywersyfikacji działalności zajmuje się także budową i wynajmem nowoczesnych powierzchni handlowych w segmencie parków handlowych (retail parków). 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×