Tu jesteś:

BIK buduje kolejne magazyny

Biuro Inwestycji Kapitałowych chce w 2018 roku kupić grunt pod nową inwestycję magazynową, której realizacja mogłaby ruszyć w przyszłym roku. 

Biuro Inwestycji Kapitałowych zamierza w 2018 roku kupić grunt pod nową inwestycję magazynową, której realizacja mogłaby ruszyć w przyszłym roku. Spółka w latach 2019-2022 planuje też uruchomienie projektu na własnym terenie w Żórawinie 

Grupa odnotowała w 2017 roku 17,7 mln zł przychodów wobec 16,8 mln zł w roku 2016, co oznacza wzrost o około 5,4 proc.

W 2017 roku  powierzchnie magazynowe i handlowe  firmy były w zasadzie w 100 proc. wynajęte. Udało się  też uzyskać trochę lepsze stawki najmu niż dotychczas. Ceny najmu mniej więcej od półtora roku idą stopniowo w górę. Wzrost stawek w 2017 roku wyniósł kilka procent.

Zdaniem prezesa zarządu, w tym roku również można spodziewać się wzrostu cen najmu w podobnej skali. Z jednej strony  bowiem popyt na powierzchnie magazynowe jest coraz większy,  z drugiej strony rosną koszty usług budowlanych. Stawki najmu powierzchni magazynowych w Polsce należą do najniższych w Unii i będą "gonić" te europejskie.

Grupa nadal zamierza skupiać się na powierzchniach magazynowo-logistycznych, tak aby stanowiły one 70-80 proc. wartości aktywów. 

Spółka informowała w raporcie rocznym, że budowa ostatniej hali w Centrum Logistycznym w Sosnowcu powinna ruszyć najpóźniej w czerwcu tego roku. Po jej zakończeniu cały park będzie dysponował powierzchnią ok. 60 tys. mkw.

BIK zarządza obecnie trzema obiektami magazynowymi: dwoma w Krakowie i jednym w Sosnowcu. W ofercie ma również dwa obiekty handlowe - w Bielsko-Białej i Radomiu.

Źródło: PAP Biznes

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×