Tu jesteś:

Amazon otworzył centrum logistyczne w Kołbaskowie

Zajmująca się sprzedażą wysyłkową firma Amazon otworzyła centrum logistyczne w podszczecińskim Kołbaskowie w województwie zachodniopomorskim.

W podszczecińskim Kołbaskowie powstała hala magazynowa o powierzchni ok. 150 tys. mkw. Wartość inwestycji to 410 mln zł. Budowę zrealizowano w ciągu 10 miesięcy. Centrum logistyczne może pracować na dwie zmiany, a zatrudnieni w nim pracownicy zarabiają 15 zł brutto na godzinę.

Amazon zdecydował się na budowę centrum pod Szczecinem ze względu na pobliskie lotnisko i autostradę. Bardzo ważne dla firmy jest  prowadzenie pracy 24 godziny przez siedem dni w tygodniu, ponieważ tak działa internet i tak działają klienci. W Szczecinie firma stworzyła  silny zespół menadżerski. 

Pracownicy będą mieli wsparcie ponad 3 tys. robotów. Dzięki temu można składować na półkach 50 proc. więcej asortymentu niż przy technologii tradycyjnej. 

Od 2014 r. koncern zainwestował w Polsce ponad 3 mld zł. Poza uruchamianymi właśnie obiektami w Sosnowcu i koło Szczecina ma dwa centra logistyczne koło Wrocławia i jedno w pobliżu Poznania. W sumie pracuje w nich 9 tys. osób.

Amazon to amerykańska spółka z siedzibą w Seattle, która prowadzi największą na świecie sieć sprzedaży wysyłkowej. Działa od 1994 r., należy do pionierów w sprzedaży przez internet. Oddziały Amazon działają w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Chinach, Japonii, Włoszech, Hiszpanii i Brazylii.

Źródło: bankier.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×