Tu jesteś:

Accolade inwestuje blisko 30 milionów euro w Panattoni Park w Częstochowie

Michał Białas, Head of Poland w Accolade

Accolade - międzynarodowy inwestor na rynku nieruchomości komercyjnych - zainwestuje w kolejny park przemysłowy, który zostanie otwarty w lutym przyszłego roku, tym razem w Częstochowie. Trwa już budowa dwóch nowoczesnych, ekologicznych budynków magazynowych klasy A o łącznej powierzchni 30 400 mkw.. Wartość projektu wynosi prawie 30 mln euro i jest to kolejna inwestycja typu brownfield czeskiego inwestora w Polsce. Portfel Accolade obejmuje łącznie 48,5% inwestycji typu brownfield. Wybór Częstochowy to realizacja strategii wyróżniającej inwestycje w przemyślane lokalizacje w miastach regionalnych o największym potencjale. Pierwsi najemcy w Częstochowie mają pojawić się w lutym 2020 r.

Accolade posiada w Polsce 9 parków przemysłowych o łącznej powierzchni 588 000 mkw. i wartości 400 mln euro w lokalizacjach takich jak Szczecin, Zielona Góra, Lublin, Kielce, Bydgoszcz, Białystok, Konin, Legnica i Mińsk Mazowiecki. Teraz inwestor z Czech zdecydował się zainwestować w Częstochowie. Panattoni Park Częstochowa będzie zlokalizowany w pobliżu Częstochowskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego i drogi krajowej numer 1. Park będzie znajdował się około godziny jazdy od zjazdu z autostrady A1 i A4 oraz 1,5 godziny od zjazdu z autostrady A1 i A2.

Rynek powierzchni magazynowych w centrach regionalnych stale rośnie. Kontynuujemy wdrażanie strategii zakładającej obecność w dynamicznych miastach o dużym potencjale, takich jak Częstochowa. Wyniki Accolade pokazują, że każda z lokalizacji, w którą zainwestowaliśmy, była dobrze przemyślana i przyczyniła się do rozwoju danego regionu. W tym przypadku jest podobnie. Jestem przekonany, że Panattoni Park Częstochowa odniesie sukces’’ - mówi Michał Białas, Head of Poland w Accolade.

W Częstochowie, istnieje również możliwość ubiegania się o realne wsparcie dla przedsiębiorców w postaci zwolnień z podatku od nieruchomości. Pomagają również duże inwestycje w infrastrukturę, realizowane przez samorząd. Na 2019 r. zaplanowano choćby przebudowę i remonty na trasach DK 1 i DK 46, które dzięki wybudowanym wielopoziomowym skrzyżowaniom zapewnią płynny ruch w mieście. W tym roku powinien również zostać oddany do użytku nowy odcinek autostrady A1. Co istotne dla pracodawców, Częstochowa jest również dobrze oceniana przez pryzmat lokalnego rynku pracy.

Kilka kluczowych czynników decyduje o sukcesie parków przemysłowych i magazynowych w miastach regionalnych. Najważniejsze kryteria to: potencjał rynku pracy, dostępność transportowa i możliwość uzyskania konkurencyjnych warunków finansowych. Koszt gruntów jest również znaczący, ponieważ zwykle jest niższy w takich lokalizacjach niż w dużych aglomeracjach. Ponadto najemcami nowoczesnych magazynów są coraz częściej lokalne firmy, które rozwijają się dynamicznie i podnoszą jakość wynajmowanej powierzchni, co znacznie ułatwia im zmniejszenie rotacji pracowników, ale także przyciągnięcie nowej siły roboczej” - komentuje Tom Listowski z CRESA.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×