Tu jesteś:
  • The City
  •  Lastadia w portfelu Greenstone

Lastadia w portfelu Greenstone

Spółka zarządzana przez Greenstone Sp. z o.o. nabyła od SGI SA Budynek Biurowy Lastadia w Szczecinie, oddany do użytkowania w roku 2013 i oferujący około 12,5 tys mkw. powierzchni biurowo-usługowej. Lastadia – zlokalizowana nad Odrą, przy Wałach Chrobrego - jest w pełni wynajęta międzynarodowym i polskim najemcom.

Greenstone jest spółką typu private equity, działającą w sektorze nieruchomości komercyjnych na rzecz inwestorów z Azji i Europy. W Polsce, obok nowo pozyskanego projektu Lastadia, Greenstone zarządza kompleksem biurowym Tensor w Gdyni oraz Centrum Haffnera w Sopocie.

Postrzegamy Lastadię jako długoterminową inwestycję, z wysokiej jakości najemcami, świetnie zlokalizowaną w dynamicznie rozwijającym się regionie. Moim zdaniem, obecna pozycja Szczecina jest zbliżona do pozycji Trójmiasta sprzed kilku lat i oferuje znaczący potencjał wzrostu. Bliskość Niemiec i krajów skandynawskich jest jednym z czynników determinujących rozwój ekonomiczny regionu i zmiany na rynku nieruchomości komercyjnych - powiedział Stephane Chauvel, Partner Greenstone.

Cieszymy się, że profesjonalny podmiot z zagranicznym kapitałem wybrał akurat naszą nieruchomość i przystąpił do sprawnego procesu badania nieruchomości i finalnie do zakupu. Wartość zrealizowanej transakcji jak i warunki stanowią potwierdzenie tego, że Lastadia jest przede wszystkim dobrym biurowcem w imponującej lokalizacji, przemyślanymi rozwiązaniami technicznymi. Poza tym to również idealny produkt inwestycyjny, który będzie zyskiwał na wartości - powiedział Robert Stachowiak, Prezes Zarządu SGI S.A.

Doradcami Nabywcy w procesie inwestycyjnym byli: Greenberg Traurig, Europtima i BDO. Doradcami Sprzedającego byli: CEE Attorneys oraz BNP Paribas Real Estate. Transakcję sfinansował BNP Paribas Bank Polska SA.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×