Tu jesteś:
  • The City
  •  Hotele
  •  Zdrojowa Invest ma pozwolenie na budowę Baltic Park Molo, zacznie jeszcze w tym miesiącu

Zdrojowa Invest ma pozwolenie na budowę Baltic Park Molo w Świnoujściu, zacznie jeszcze w tym miesiącu

Wizualizacja części kompleksu Baltic Park Molo w Świnoujściu

Zdrojowa Invest dostała ostateczne pozwolenie na budowę kompleksu Baltic Park Molo w Świnoujściu. Inwestycja warta 250 mln zł ruszy jeszcze w lipcu, równolegle ze sprzedażą apartamentów.

Kołobrzeski holding otrzymał pozwolenie na budowę i jeszcze w lipcu rozpocznie prace budowlane największego kompleksu hotelowego na Wybrzeżu Baltic Park Molo w Świnoujściu. Wartość projektu to 250 mln zł (bez mola), w tym min. 25 mln zł pochodzić będzie z unijnego programu JESSICA.

Komercjalizacja inwestycji będzie przebiegać w ścisłej korelacji z pracami budowlanymi. Harmonogram budowy jest bardzo napięty – do 2015 r. zakończony zostanie I etap. W pierwszej kolejności realizowany będzie zespół 2 budynków apartamentowych z lokalami usługowymi. Architekci wnętrz już przygotowali projekt nawiązujący do nadmorskiego położenia. Jesienią rozpocznie się budowa pierwszego hotelu5-gwiazdkowego wraz z rozbudowaną strefą SPA & Wellness, restauracją i kawiarnią z basenem infinity edgena dachu 13-kondygnacyjngo budynku oraz Aquaparkiem i centrum konferencyjnym. Równocześnie wzdłuż pasażu z powierzchniami handlowymi, powstanie publiczna promenada prowadząca na plażę, na której inwestor na swój koszt zrealizuje toalety i natryski dla wszystkich plażowiczów. W II etapie zrealizowany zostanie kolejny hotel 5-gwiazdkowy. Następnie powstanie molo będące zwieńczeniem osi architektonicznej zespołu i nowej promenady, na którego końcu zaplanowano restaurację z kawiarnią. Planowany termin zakończenia całej inwestycji o powierzchni prawie 55 tys. mkw. to rok 2020.

W ofercie Baltic Park Molo znajdzie się niemal 600 jednostek condo i apartamentów wakacyjnych z opcją zarządzania wynajmem. Roczna stopa zwrotu wyniesie nawet 7 proc. ceny apartamentu netto, a każdy kupujący może ubiegać się o zwrot 23 proc. podatku VAT.  Zakres cen w przypadku apartamentowców to od 6,8 do ok. 12 tys. zł netto za mkw., ale za najdroższe apartamenty z frontowym widokiem na morze będzie trzeba zapłacić nawet prawie 20 tys. zł netto za m kw.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×