Tu jesteś:

Wkrótce otwarcie hotelu przy Lotnisku Chopina

Wkrótce będzie otwarty pierwszy w Polsce pięciogwiazdkowy hotel przy Lotnisku Chopina w Warszawie.  Inwestycja w całości jest finansowana przez PPL.

Wkrótce będzie otwarty pierwszy w Polsce pięciogwiazdkowy hotel sąsiadujący z lotniskiem. inwestycja w całości jest finansowana przez Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL).

To Renaissance Warsaw Airport Hotel, który został wybudowany naprzeciwko terminalu Lotniska Chopina w Warszawie. Hotel będzie miał osiem kondygnacji, 16,5 tys. mkw. powierzchni użytkowej i 225 pokoi.

Nowy hotel wybudowany jest w sąsiedztwie już działającego czterogwiazdkowego Hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport. To pierwszy hotel tej marki w Polsce. Obiekt ma 236 pokoi i 15 sal konferencyjnych o powierzchni prawie 1000 mkw. W momencie otwarcia w 2003 roku, był jedynym hotelem zlokalizowanym w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska w Polsce. Rokrocznie z usług hotelu korzysta blisko 100 tys. gości. 

Chopin Airport Development jest częścią Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" (PPL). Powstała w 1998 r. spółka prowadzi inwestycje okołolotniskowe. Jest jednocześnie inwestorem, operatorem oraz administratorem istniejących obiektów, a także inwestycji realizowanych od podstaw. Współpracuje ze światowymi sieciami hotelowymi, takimi jak Marriott, Hilton, Best Western, International Hotel Group. 

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×