Tu jesteś:

Wkrótce otwarcie hotelu Hampton by Hilton w Oświęcimiu

Prace budowlane związane z powstaniem nowego hotelu sieci Hilton w Oświęcimiu dobiegają końca. Z zewnątrz obiekt jest niemal wykończony, na dokończenie budynku wewnątrz potrzeba jeszcze kilku tygodni.

Budowany w Oświęcimiu hotel jest ósmym obiektem Hampton by Hilton w Polsce. Marka ta przynależy do znanej sieci Hilton, a to z kolei jedna z firm w branży hotelarskiej, która obecna jest w ponad 100 krajach. Przedstawiciele hotelu nie wskazują na razie dokładnej daty otwarcia obiektu. 

Jednym z haseł marki Hampton by Hilton jest "Hamptonality". Terminem tym określa się atmosferę i standardy panujące w hotelach tej marki. 

Mocnymi stronami obiektu będą także kuchnia i lokalizacja. Szefem restauracji będzie znany w środowisku kulinarnym Bartosz Gadzina, który menu opiera na ekologicznych i zdrowych produktach. Hotel natomiast położony jest przy ul. Dąbrowskiego 2 na Starym Mieście. Od parku rozrywki Energylandia w Zatorze dzieli go ok. 17 km, od centrum Katowic 35 km, od centrum Krakowa ok. 70 km. Bardzo blisko znajduje się także wiele atrakcji ziemi oświęcimskiej. Są to nie tylko muzea i skanseny (np. w Grojcu i w Wygiełzowie), ale również obiekty przynależące do Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, Dolina Karpia czy też Park Miniatur w Inwałdzie. 

Budowę hotelu rozpoczęto w IV kwartale 2016 r. Będzie w nim 120 pokoi, które będą miały stylowy wystrój i przemyślane udogodnienia. Goście będą mogli skorzystać np. z bezpłatnego i w pełni wyposażonego centrum fitness, 4 sal konferencyjnych oraz otwartego centrum biznesowego. W hotelu dostępne będzie ponad 175 mkw. przestrzeni lobby, które może pomieścić 130 gości. Hotele Hampton by Hilton zlokalizowane w 15 krajach, należą do jednej z największych  firm w branży hotelarskiej. Hilton ma ponad 5100 nieruchomości i ponad 838 tys. pokoi w 103 krajach.

Źródło: Hampton by Hilton

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×