Tu jesteś:

Warszawski Bristol sprzedany

Hotel Bristol w Warszawie

Hotel Bristol w Warszawie, należący do grupy The Luxury Collection, został sprzedany konsorcjum międzynarodowych inwestorów prywatnych.

Słynny, zabytkowy Hotel Bristol zlokalizowany jest w samym sercu w Warszawy, przy Krakowskim Przedmieściu, w sąsiedztwie Pałacu Prezydenckiego i kilka minut spacerem od popularnego wśród turystów Starego Miasta. Na początku roku zakończył się kosztujący 13 mln euro generalny remont obiektu. Prace renowacyjne objęły 206 pokojów i apartamentów oraz tzw. części wspólne, czyli m.in. lobby, restaurację Marconi, Bar Kolumnowy, Salon Słowacki, korytarze oraz basen i część fitness.
Głównym założeniem przedsięwzięcia był powrót do historycznych korzeni obiektu z początku XX wieku. Po zakończeniu rozległego remontu Hotel Bristol dołączył do grupy The Luxury Collection, zrzeszającej najlepsze i najbardziej prestiżowe hotele na całym świecie. Prace renowacyjne nadzorował zespół ekspertów ds. zarządzania projektami z ramienia Jones Lang LaSalle.

– Transakcja sprzedaży Hotelu Bristol w Warszawie jest potwierdzeniem bardzo dużego zainteresowania inwestorów obiektami hotelowymi w Europie Środkowo – Wschodniej. Jesteśmy przekonani, że stabilna sytuacja gospodarcza kraju będzie sprzyjać dalszemu rozwojowi rynku inwestycyjnego w Polsce – mówi Christoph Härle, CEO Continental Europe, Jones Lang LaSalle Hotels & Hospitality Group.

Strony nie ujawniły wartości transakcji (w 2011 r. Orbis sprzedał hotel za 19,5 mln euro netto).

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×