Tu jesteś:

Warimpex sprzedaje 8 hoteli

andel’s by Vienna House Łódź

Spółka Warimpex Finanz- und Beteiligungs Aktiengesellschaft (Warimpex) poinformowała o sprzedaży części hoteli ze swojego portfela na rzecz tajskiego inwestora U City Public Company Limited (U City).

Transakcja obejmuje udziały w ośmiu hotelach stanowiących 50 proc. całych aktywów nieruchomościowych Warimpex o wartości nieruchomości w wys. 180 mln EUR. Nie obejmuje to udziałów UBM Development AG (UBM), który ma 50 proc. udziałów w dwóch z ośmiu hoteli. Kwota ta uwzględnia wszelkie świadczenia finansowe między stronami umowy, obejmujące cenę kupna udziałów w poszczególnych spółkach deweloperskich oraz przejęcie pożyczek wspólników i zobowiązań z tytułu kredytów bankowych spółek. Cena kupna koresponduje z wyceną dokonaną przez niezależnych rzeczoznawców w czerwcu 2016 r.

Zgodnie z oczekiwaniami Warimpex transakcja powinna wywrzeć pozytywny wpływ na przychody firmy szacowany na 15-20 mln EUR. Transakcja sprzedaży spowoduje wzrost udziału kapitału własnego do 25 proc. Jej zamknięcie możliwe będzie po spełnieniu warunków typowych dla tego rodzaju transakcji nieruchomościowych. Warimpex oczekuje zamknięcia transakcji do lata 2017 r.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×