Tu jesteś:

Warimpex na plusie

W 2016 r. spółka Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG wyraźnie poprawiła swój wynik finansowy, osiągając 22,9 mln euro zysku. Zmiana ta jest efektem poprawy sytuacji na rynku rosyjskim, a tym samym kursu rubla oraz dobrych wyników z działalności operacyjnej.

Wyraźna poprawa wyniku finansowego z -42,3 mln euro w 2015 r. na 22,9 mln euro w 2016 r., dzięki poprawie kursu rubla i dobrym wynikom z działalności operacyjnej. Niemal dwukrotnie wyższe przychody z wynajmu nieruchomości biurowych, wzrost zysku operacyjnego netto (NOP) na jeden dostępny pokój o 4 proc. Przychody za 2016 r. ze sprzedaży nieruchomości w Warszawie, Budapeszcie i Pradze. Zawarcie umowy sprzedaży części portfolio hoteli już po dniu bilansowym. Pozwolenia na budowę dla obiektów w Krakowie i Łodzi, postępy w budowie na terenie AIRPORTCITY St. Petersburg. 

Po dniu bilansowym Warimpex podpisał umowę sprzedaży części hoteli ze swojego portfolio na rzecz tajskiego inwestora U City Public Company Limited (U City). Transakcja dotyczy ośmiu hoteli stanowiących ok. 50 proc. całego majątku nieruchomościowego Warimpexu, o wartości nieruchomości w wys. ok. 180 mln euro. 

W związku z ukończeniem i wynajęciem biurowca Zeppelin w AIRPORTCITY St. Petersburg oraz biurowca Erzsébet w Budapeszcie, przychody z wynajmu powierzchni biurowych wzrosły z 4,4 mln euro do 8,6 mln euro. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży pozostały na takim samym poziomie i wyniosły ok. 62 mln euro. 

Wskaźnik EBITDA spadł o 27 proc. rok do roku, z 29,3 mln euro do 21,5 mln euro. Powodem jest głównie niższy wynik ze sprzedaży nieruchomości. EBIT wzrósł z -9,9 mln euro do 25,7 mln euro, co jest rezultatem dodatniego wyniku z wyceny nieruchomości biurowych – przede wszystkim biurowca realizowanego w Łodzi oraz biurowca Zeppelin w Petersburgu. 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×