Tu jesteś:

Warimpex na plusie

Na koniec trzeciego kwartału 2016 r., spółka Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG uzyskała dodatni wynik finansowy netto, który wyniósł 6,6 mln euro.  

Warimpex prowadzi obecnie kilka projektów deweloperskich. W kwietniu uzyskał pozwolenie na budowę dla deweloperskiego projektu biurowca o powierzchni ok. 26 000 m kw., w pobliżu andel’s Hotel Łódź. W lipcu wydane zostało pozwolenie na budowę dla projektu w Krakowie, gdzie będący w posiadaniu Warimpeksu biurowiec zostanie rozebrany i zastąpiony nowym obiektem o pow. ok. 12 000 m kw. Ponadto, w Krakowie realizowany jest jeszcze jeden projekt. Obok hotelu Chopin powstanie biurowiec o powierzchni ok. 26.000 m kw. – prace projektowe są już w toku. W AIRPORTCITY St. Petersburg trwa realizacja budowy obiektu wielofunkcyjnego o powierzchni ok. 6 000 m kw. z przeznaczeniem na biura i archiwa, w którym przewidziane jest z ok. 450 miejsc postojowych. W maju została podpisana przedwstępna umowa najmu, a ukończenie budynku zapowiadane jest na połowę 2017 roku. W Budapeszcie powstaje projekt hotelu z ok. 170 pokojami i 60 mieszkaniami.

W czerwcu Warimpex sprzedał na rzecz partnera joint venture swoją połowę udziałów w warszawskim biurowcu Parkur Tower. Po zakończeniu okresu sprawozdawczego spółka podała do wiadomości informację o udanej sprzedaży biurowca Dioszegi i praskiego 4-gwiazdkowego hotelu angelo by Vienna House. Na praskim rynku hotelarskim Warimpex będzie nadal obecny prowadząc Hotel Diplomat. Po dniu bilansowym środki pieniężne uzyskane na tej transakcji zostały przeznaczone na przedterminowy wykup obligacji z terminem wykupu w marcu 2017 r.

Przewidujemy, że pozytywny trend będzie kontynuowany również w IV kwartale i dzięki temu działalność obrotowa w całym roku będzie dodatnia. Naszym celem na kolejne miesiące jest kontynuacja bieżących projektów deweloperskich w Polsce, Rosji i na Węgrzech. Jednocześnie nadal koncentrujemy się na optymalizacji wyników sprzedażowych hoteli, warunków kredytowych oraz na spłacie lub refinansowaniu drogich linii kredytowych“ - mówi Prezes Warimpexu Franz Jurkowitsch

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×