Tu jesteś:

Warimpex na minusie

Spółka Warimpex Finanz - undBeteiligungs AG potwierdziła wstępny wynik finansowy za rok 2014 potwierdzonyna poziomie -35,3 mln euro.

Słabe wyniki spółki spowodowane są przede wszystkim kryzysem w Rosji. Spadek wartości rubla dotknął przede wszystkim hotele rosyjskie w Jekaterynburgu i Petersburgu. Jednocześnie kryzys odbił się także na hotelach spoza Rosji, odwiedzanych głównie przez gości rosyjskich i ukraińskich. Najsilniej odczuł to hotel Dvorak w czeskich Karlovych Varach, który zanotował spadek sprzedaży o 20 proc.

Dokonana ostatnio przez spółkę sprzedaż dwóch biurowców w AIRPORTCITY St. Petersburg została sfinalizowana dopiero w marcu 2015 r., a więc nie została uwzględniona w bilansie.

Spółka prowadzi aktualnie nowe projekty deweloperskie w Berlinie, Krakowie, Budapeszcie i Petersburgu.

Warimpex Finanz- undBeteiligungs AG to spółka inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Wiedniu. Jest obecnie właścicielem, współwłaścicielem lub podmiotem prowadzącym 18 hoteli biznesowych i luksusowych o łącznej liczbie ok. 4600 pokoi oraz pięciu budynków komercyjnych i biurowych o łącznej powierzchni użytkowej ok. 43 000 mkw.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×