Tu jesteś:

W czyje ręce lubelski Hotel Europa?

Hotel Europa w Lublinie (źródło: hoteleuropa.pl)

Do tej pory hotelem w centrum Lublina interesowały się dwie firmy. Przetarg z ich udziałem został właśnie unieważniony. Obiekt chcą kupić dwie kolejne - informuje Kurier Lubelski.

Wciąż nie wiadomo, w czyje ręce trafi hotel Europa, mieszczący się przy Krakowskim Przedmieściu w Lublinie. Dotychczasowy przetarg w sprawie sprzedaży obiektu został unieważniony. - Zaproponowane przez oferentów kwoty nie były dla nas satysfakcjonujące - tłumaczy Józef Szymbara, prezes spółki Bieszczadzkie Schroniska i Hotele PTTK, do której należy budynek. Nie podaje jednak, o jakie pieniądze chodzi.

Szymbara dodaje, że do dwóch firm, które do tej pory interesowały się kupnem hotelu, dołączyły dwie kolejne. - Przystąpimy do negocjacji z nimi wszystkimi - zapowiada prezes spółki. - Mamy nadzieję, że do końca sierpnia uda nam się zakończyć rozmowy i wyłonić kupca - dodaje.

Bieszczadzkie Schroniska nie ujawniają, jakie firmy interesują się zakupem. Podają jedynie, że wszystkie pochodzą z Polski (jedna przysłała ofertę z Włoch, jednak swoją siedzibę ma w naszym kraju) i że nie ma wśród nich spółki, która obecnie dzierżawi obiekt. Budynek, w którym działa hotel Europa, znajduje się w rejestrze zabytków. Jego budowa trwała dwa lata. Rozpoczęła się w 1865 roku. Początkowo budynek był nazwany Hotelem Europejskim (był repliką mieszczącego się w Warszawie obiektu o tej samej nazwie).

Źródło: kurierlubelski.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×