Tu jesteś:

Union Investment przejmuje dwa hotele Holiday Inn w Polsce

Holiday Inn Gdańsk

Union Investment przejmuje dwa hotele Holiday Inn w Polsce: powstający w Gdańsku i nowo otwarty w Warszawie  Łączna wartość obu transakcji dokonanych przez fundusze z grupy Union Investment Real Estate wyniesie ok. 80 mln euro.

Union Investment, fundusz zarządzający inwestycjami na rynku nieruchomości z siedzibą w Hamburgu, zawarł przedwstępną umowę kupna typu forward hotelu Holiday Inn powstającego w centrum Gdańska. Budowany na Wyspie Spichrzów hotel będzie miał 240 pokoi.

Finalizacja umowy wraz z przekazaniem praw planowana jest na połowę 2019 r. Projekt stał się częścią jednego z funduszy instytucjonalnych Union Investment.

Do końca stycznia 2018 r. Union Investment sfinalizuje też przejęcie 256-pokojowego hotelu Holiday Inn przy ul. Twardej w samym centrum Warszawy. Transakcja ta realizowana jest na rzecz otwartego funduszu Unilmmo: Deutschland. Umowa przedwstępna określająca warunki zakupu została zawarta pod koniec 2015 r.

W obu przypadkach deweloperem, operatorem i sprzedającym jest spółka UBM. Zarządzaniem hotelami będzie się zajmować InterContinental Hotels Group (IGH), właściciel marki Holiday Inn.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×