Tu jesteś:

Union Investment kupił hotel Park Inn by Radisson

Park Inn by Radisson w Krakowie

Union Investment, fundusz zarządzający inwestycjami na rynku nieruchomości z siedzibą w Hamburgu, przejął hotel Park Inn by Radisson w Krakowie. To już drugi hotel Union Investment w tym mieście.

Obiekt został otwarty w 2009 roku, posiada 152 pokoje i jest zlokalizowany na południowym brzegu Wisły w pobliżu centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie centrum konferencyjnego ICE Kraków.

Formalne przeniesienie praw i obowiązków wynikających z transakcji planowane jest do końca maja 2018 roku. Sprzedającym jest joint venture spółek zależnych UBM Development AG oraz Lindorcenia Ltd. Zarządcą hotelu na podstawie długoterminowej umowy dzierżawy jest Radisson Hotel Group, która również firmuje obiekt swoją marką.

Cena zakupu to ok. 26 mln euro. Union Investment nabył hotel dla jednego ze swoich instytucjonalnych funduszy nieruchomości.

Pod koniec stycznia Union Investment nabył dwa hotele Holiday Inn w Polsce. Pierwszy z nich, z 256 pokojami, znajduje się w centrum Warszawy. Drugi, z ok. 240 pokojami, powstaje na Wyspie Spichrzów w sercu Gdańska. Łączna wartość trzech tegorocznych hotelowych transakcji Union Investment to ok. 106 mln euro. W sumie hamburska firma zarządzająca nieruchomościami posiada w Polsce sześć hoteli w czterech różnych miastach, w tym położony na Starym Mieście w Krakowie hotel Radisson Blu ze 196 pokojami, będący od 2009 roku własnością funduszu Unilimmo Europa.

- Lokalizacja hotelu, która jest dogodna zarówno dla podróżujących w celach biznesowych, jak i turystycznych, a także trwale wysoka frekwencja, to czynniki, które sprawiły, że Park Inn by Radisson świetnie wpisuje się w portfel Union Investment – mówi Andreas Löcher, szef działu zarządzania inwestycjami hotelowymi w Union Investment Real Estate.

Przedstawiciel Union Investment weźmie udział w panelu dyskusyjnym na targach Real Connect związanym z tematyką inwestowania w Polsce i krajach Europy Środko Wschodniej. 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×