Tu jesteś:

Toruń: czterogwiazdkowy hotel Copernicus otwarty

Copernicus, piąty w Toruniu hotel z czterema gwiazdkami, został oficjalnie otwarty . Główną klientelą obiektu mają być goście kongresowi – pisze GW Toruń.

Czterogwiazdkowy hotel Copernicus ma 149 pokoi, w tym ponad połowę dwuosobowych, kręgielnię i gabinety Spa. W obiekcie są dwa baseny: jeden kryty i drugi pod gołym niebem, który będzie czynny w sezonie letnim. Dużo miejsca przeznaczono na sale konferencyjne, ponieważ goście kongresowi mają być główną klientelą hotelu. Już w październiku 2012 r., gdy Copernicus nie był jeszcze w pełni ukończony, odbyła się w nim 41. Krajowa Konferencja Badań Nieniszczących. Kilka tygodni temu w hotelu spotkali się prezesi największych firm branży telewizyjnej, którzy uczestniczyli w konferencji O obrotach sfer medialnych. - W programie mamy działalność nie tylko na rynku krajowym. Chcemy współpracować z biurami i firmami z całego świata, które zechcą organizować tu imprezy - zapowiedział w piątek Leszek Piekuta, biznesmen z Bydgoszczy, który prowadzi interesy w Toruniu. W 2008 r. odkupił od miasta kąpielisko Wodnik przy Bulwarze Filadelfijskim i ogłosił plany budowy czterogwiazdkowego hotelu. Do niego należy również dom towarowy PDT na toruńskiej Starówce. Budowa Copernicusa miała się zakończyć już w 2010 r., ale prace utrudniała powódź, przerwali ją archeolodzy, a konflikt inwestora z generalnym wykonawcą trafił do sądu. L&P, spółka Piekuta odpowiedzialna za inwestycję ma zapłacić miastu kary finansowe za opóźnienia w budowie - 190 tys. zł w gotówce i 100 tys. zł w usługach.

Źródło: GW Toruń

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×